Gazimağusa yeni yılı Namık Kemal Meydanı’nda Yeni Türkü konseriyle karşıladı.

Mağusa, Yeni Türkü’nün şarkılarıyla 2012’yi uğurlayıp 2013’e girdi.

Gazimağusa yeni yılı Namık Kemal Meydanı’nda Yeni Türkü konseriyle karşıladı.
 

Gelenekselleşmiş bir şekilde Namık Kemal Meydanı’nda buluşan Gazimağusa’lılar 23.00’ten itibaren Yeni Türkü’nün şarkılarıyla 2012’yi uğurlayıp 2013’e girdi.

Gazimağusa Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, “Yeni Yıl Festivali” adıyla yapılan organizasyonda, meydandaki büyük sahnede önce Emre Pehlivan, sonra da Yeni Türkü grubu sahne aldı.

Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, Yeni Türklü Grubu Solisti Derya Köroğlu ve meydandaki kalabalıkla geriye doğru sayarak 2013’ü karşıladı.

Havai fişek gösterilerinin ardından, yeni yılın ilk dakikalarıyla birlikte Bandabuliya, D&B, Es Cafe, Hamam-Inn, Historia, Ginkgo, Monks Inn’de yeni yıl kutlamaları devam etti.

 

KAYALP
Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, yaptığı konuşmada, 2012’de ülkede zorlukların grevlerin, pahalılığın yoğunlaştığı, trafik kazalarının anneleri babaları ağlattığı bir yıl olduğunu ifade ederek, “Umarım 2013 bu acıları bize yaşatmaz, 2013’te maaşını almadığı için anneler babalar çocuklarının okul kayıtlarını dondurmak zorunda kalmazlar, anneler babalar kardeşler trafik kazalarında sevdiklerinin arkasından ağlamazlar “dedi.

Kayalp, “2013 bu akşamki gibi bizleri sevindirecek bir yıl olur, ülkemize barış gelir, demokrasiyi katletme girişimleri ortadan kalkar, herkesin en mutlu yılı olur” diyerek yeni yılla ilgili dileklerini dile getirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2013, 21:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER