Eşsiz güzelliklere daha yakın…

Tarihi ve kültürel güzelliklerle iç içe

Eşsiz güzelliklere daha yakın…
HABERİN GALERİSİ
bisiklet

bisiklet

* Zengin kültürel ve tarihi güzellikleri gezip görme olanağı sağlayan bisiklet turları yoğun ilgi görüyor. Grup eşliğinde gerçekleştirilen bu turlarda, doğaseverler unutulmaz güzelliklere şahitlik ediyorlar…

Baharın bitip, yaz aylarının başlangıcı olan şu günlerde, adanın eşsiz doğası, tarihi güzellikleri ve sıcacık insanlarıyla kucaklaşmanın en güzel yolu da bisiklet turları. Son dönemlerde, sayıları gittikçe artan bisiklet tutkunları, özellikle hafta sonları düzenlenen turlarla, bu güzelliklere şahitlik ediyorlar. Bu turlara katılmak için illaki bisikletiniz olması gerekmiyor. Bisiklet kiralayarak önceden belirlenen parkurlarda, liderler eşliğinde yapılan bu turlara katılabiliyorsunuz.

Tarihi ve kültürel güzelliklerle iç içe
Bu turlar, bisiklet sürmeyi bilmek koşuluyla her yaş grubundan kişiyi kabul ediyor. Özellikle doğaseverler hemen hemen her hafta, kendilerini bu güzelliklerde özgürlüğe bırakıyorlar. Direktörlüğünü başarılı bisikletçilerimizden Taçam Gökbörü’nün yaptığı, Cyprus Cycling - Bike House ,Yusuf Aziz Sokak, 3/B Küçükkaymaklı Lefkoşa’da bisiklet turları düzenliyor. Güzelyurt’ta birkaç ay önce kurulan VL Speed Kulübü’nün faaliyetleri tam hızla devam ediyor. Bunun yanında, Başkanlığını Hüseyin Ruso’nun yaptığı VL Speed Kulübü, herkesin bisikleti ile ülkemizin tarihi ve kültürel yapılarını gezip, görmesine olanak sağlıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2012, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER