Erhürman: "Bir an önce kriz hükümeti kurulmalı"

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman, Büyük Han’da Cumhurbaşkanlığı vizyonunu açıkladığı etkinlikte hükümeti istifaya çağırdı.

Erhürman: "Bir an önce kriz hükümeti kurulmalı"

North Cyprus UK

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman, Büyük Han’da Cumhurbaşkanlığı vizyonunu açıkladı.

Saat 20.00’de başlayan etkinlik, ülkede artış gösteren COVID-19 vakaları nedeniyle seyircisiz gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı vizyonunu detaylı bir şekilde açıklayan Erhürman, salgın sürecini de değerlendirerek hükümeti sert bir dille eleştirdi.

Bu hükümetin bittiğini kaydeden Erhürman, “Bir an önce halkı korumak için kriz hükümeti kurulmalıdır” dedi.

"Bu halkla birlikte gülmeye ant içtik"

Erhürman şunları kaydetti:

"Bir lider, tek bir adama değildir bizim ihtiyacımız. Cumhurbaşkanlığı makamının, makam olarak geniş bir kadroyla liderlik yapmasınadır bizim ihtiyacımız.

Tekrar ediyorum, bu hükümet bitmiştir. Bir an önce halkı korumak için kriz hükümeti kurulmalıdır. Ve Ekimden itibaren yürütmenin iki kanadı, Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlar Kurulu, elbirliği ve güç birliği ile bu halk için çalışmalıdır.

Buna inancım tamdır. Şairin dediği gibi 'Gülmek bir halk gülüyorsa gülmektir'. Bugün gülemiyoruz, ama ekimin sonundan itibaren bu halkın yüzünü güldürmeye bu halkla birlikte gülmeye ant içtik. Umudu sıcak tutun, ekimin sonundan itibaren hep birlikte güleceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER