Devlet Hastanesi, UBP seçim propogandasına malzeme oldu!

Kuzey Kıbrıs’a inşasına başlanan 100 yataklı Acil Durum Hastanesi, Ulusal Birlik Partisi Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar’ın seçim propogandasına malzeme edildi.

Devlet Hastanesi, UBP seçim propogandasına malzeme oldu!

North Cyprus UK

Kuzey Kıbrıs’ta inşasına başlanan KKTC Acil Durum Hastanesi, UBP’nin seçim malzemesi edilerek, Seçim ve Halk Oylaması Yasası'na göre suç işlendi.

Hastanenin, Ulusal Birlik Partisi sosyal medya hesabından videolu reklamlarının yapılması vatandaşın büyük tepkisine neden olurken, Başbakanlık Müsteşarı Suat Yeldener’in de hastane fotoğrafını Devlet projesi değil de ‘UBP Projesi’ymiş gibi paylaşması öfkeyi büyüttü.

Paylaşımlar, TC desteği ile Devlet tarafından yapılacak hastanenin ‘UBP bütçesinden yapılacakmış gibi', UBP tarafından reklamının yapılması’eleştirilerin hedefi oldu.

Öte yandan, Seçim ve Halk Oylaması Yasası'na göre, Devlet kaynaklarından yapılan işler hakkında her türlü araçla yayın yapmak suç sayılıyor.

İlgili Yasa Maddesi şöyle:
"Seçim yasaklarında Devlet kaynaklarından yapılan iş hizmetleri dolayısıyla açılış ve temel atma dahil törenler düzenlemek, nutuklar söylemek, demeçler vermek ve bunlar hakkında her türlü araçla yayınlarda bulunmak yasaktır."

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER