CANALTAY’DAN ENGELLİLERE MÜJDE

UBP Milletvekili Resmiye Canaltay, Engellileri Koruma, Rehabilite ve İstihdam Yasası’ndaki değişikliklerin görüşülmeye başlandığı müjdesini verdi.

CANALTAY’DAN ENGELLİLERE MÜJDE

North Cyprus UK

Siyasete adım attığı günden itibaren öncelik verdiği konuların başında engelli vatandaşların haklarını geliştirmenin yer aldığını vurgulayan UBP Milletvekili Resmiye Canaltay, Başbakanlık tarafından alınan ivedilikle meclis komitesinde Engellileri Koruma, Rehabilite ve İstihdam Yasası’ndaki değişikliklerin görüşülmeye başlandığını açıkladı.

Canaltay’ın açıklaması şöyle:

“Engelli vatandaşlarımızın çalışma yaşamına katılımının önündeki engelleri kaldırıyoruz! Siyasete adım attığım günden itibaren öncelik verdiğim konuların başında engelli vatandaşlarımızın haklarını geliştirmek yer aldı. Başbakanlık tarafından alınan ivedilikle meclis komitemizde Engellileri Koruma, Rehabilite ve İstihdam Yasası’ndaki değişiklikleri görüşmeye başladık. Bu değişikliklerde amaçlanan, engelli vatandaşlarımızın çalışma hayatına katılımlarının önündeki engelleri kaldırmak ve onlara eşit muameleyi getirmek oldu. Yıllardır haklarını bekleyen, hakları için mücadele eden engelli vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER