Çamlıbel’de panayır

Panayırın açılışını Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu yaptı.

Çamlıbel’de panayır
Çamlıbel Bucağını Güzelleştirme, Kalkındırma ve Yaşatma Derneği’nin (Çam-Sev) düzenlediği “Çamlıbel Bucak Panayırı (Mirtu Panayırı)” başladı. Panayırın açılışını Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu yaptı. Tarımsal amaca hizmet eden ve üretici ile tüketiciyi buluşturmayı amaçlayan ve yarın da çeşitli sanatsal ve kültürel etkinliklerle devam edecek panayırın bu yılki teması “domates”.
Gençlik Dairesi Halk Dansları ekibinin gösterisiyle başlayan panayırın açılış töreninde, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Çam-Sev Başkanı Adıgüzel Akdeniz, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Ozan Özuyanık ve LAÜ Tarım Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Kazım Abak birer konuşma yaptı.
Konuşmaların ardından Girne Belediyesi Ratt Grubu, Seç-Der Latin Dansları, GASAD Roman Dans Grubu, Line Dans Grubu ve LTB Latin Grubu dans gösteri sundu. Grup Prestij konser verdi. 30 Temmuz’da saat 18.00’de Bostancı Gençlik Merkezi Halk Korosu konseriyle sürecek panayırda Girne Belediyesi Halk Dansları, GÜSAD Rock Grubu, AKDER, Grup Frekans ve Arda Gündüz sahne alacak. Çamlıbel Bucak Panayırı Sinerji Modern Dans Grubu gösterisiyle tamamlanacak. Panayırda en güzel, en iyi yetişmiş ve en kaliteli domates de seçilecek
Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2012, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER