Bu araba zevk için

“Şehir içerisinde hız yapmıyorum, zevki düz yollarda…”

Bu araba zevk için

.Hız ve araba tutkunu Gazimağusalı Murat Şahin’in 2008 Model Mazda RX8 aracının bir uçağın kalkış hızıyla eşit 380 km’ye kadar hız limiti bulunuyor. Üzerinde uçak motoru bulunan bu arabanı uçaktan tek bir farkı var, o da yolda gidiyor olması.

Gazimağusalı Murat Şahin, çocukluğundan beridir hayalini kurduğu 2008 Model Mazda RX8’ın sahibi. Üzerinde uçak motoru bulunan bu arabalardan adada iki tane bulunuyor, bir tanesi de onda. Japonya’dan özel siparişle geçtiğimiz yıl getirdiği aracıyla 2’inci vitesle 185 km’i gören ve 240’a kadar süren Şahin, “Bu arabayı zevk için aldım. Çocukluğumdan beri arabalara ve hıza merakım vardır.” dedi. Çok süratli giden bu araç, taşıdığı özelliklerle adeta arabadan öte bir şey.

Akıllı araba
Şahin’in yarış arabası olan aracının diğer arabalardan farklı olarak lastikleri kendi kendini dolduran cinsten, bu nedenle patlamıyor.
6 ileri vitesli olan araç, 20 at. Aynı zamanda da uydu bağlantısı olan bu araç, hız kameralarını görünce kendi kendine yavaşlıyor. Murat Şahin’in aracı, Kuzey Kıbrıs’ta çok fazla yaşanmasa da araç hırsızlık olayları için de önlem alıyor. Araç nerede olursa olsun uzaktan kumanda ile durdurulup kilitleniyor. Aynı zamanda bu araç tehlikeli sürüşlerde de kendi kendini kilitliyor.

“Şehir içerisinde hız yapmıyorum, zevki düz yollarda…”
Adeta bir uçak kadar hızlı arabasıyla şehir içerisinde hız yapmadığını söyleyen Murat Şahin, arabasının keyfini düz yollarda çıkardığını belirtiyor. Kuzey Kıbrıs’ta uzun yolların fazla olmaması onun için bir dezavantaj olsa da, çok fazla benzin harcayan aracını zaten o da çok fazla kullanmadığını, ara sıra zevk turları attığını söylüyor.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2011, 23:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER