BRT ile Telsim arasında 3G canlı yayın protokolü imzalandı

BRT Müdürü Özer Kanlı; “3G teknolojisini ilk kez Telsim’le kullanmaya başladık ve bunu daha da yaygınlaştırarak ileriye götürmek istiyoruz.”

BRT ile Telsim arasında 3G canlı yayın protokolü imzalandı

 

 


 

 

BRT ile Telsim arasında üçüncü nesil kablosuz telefon teknolojisi protokolü,3G canlı yayınında törenle imzalanarak faaliyete geçirildi.Protokol ile birlikte BRT Haber, bundan böyle üçüncü nesil mobil iletişim avantajları kullanılarak Telsim 3G teknolojisi sayesinde daha hızlı ve haberin olduğu her noktadan canlı yayınlarını sürdürebilecek. Telsim Genel Müdürlük binasında imzalanan protokol töreninde BRT Genel Müdürü Özer Kanlı “Öncelikle kendi ülkemizdeki olayları, ardından da bu teknolojiyi Türkiye ve diğer ülkelerde de kullanarak haberleri anında izleyicimize ulaştırmak istemekteyiz” diye konuşurken, Telsim Genel Müdürü Ahmet Ulubay “Kıbrıs’taki haberciliğin, Kıbrıs halkının sesinin  duyurulmasında önemli bir yeri olan devlet televizyonu ve radyosu olan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu ile işbirlikteliğine her zaman ve her türlü konuda sektörümüz ile alakalı her konuda destek olmaya hazırız” dedi.

 

BRT Müdürü Özer Kanlı; “3G teknolojisini ilk kez Telsim’le kullanmaya başladık ve bunu daha da yaygınlaştırarak ileriye götürmek istiyoruz.”

Özer Kanlı,”Teknolojinin durmaksızın ilerlediğini ve insanların dünyadan ve yurttan haberlere daha çabuk,daha kolay ve görüntülü bir şekilde  ulaşmak istediklerini söyledi. Bayrak Radyo Televizyon Kurumu olarak artık 3G teknolojisi ile Kıbrıs halkına öncelikle kendi ülkemizdeki haberleri,anında ve daha fazla canlı yayınla aktarmak istediklerini belirtenKanlı, 3G teknolojisini ile kez Telsim’le kullanmaya başladıklarını ve bunu daha da yaygınlaştırmak ve ileriye götürmek istediklerini ekledi. Kanlı, “Öncelikle kendi ülkemizdeki olayları, ardından da bu teknolojiyi Türkiye’de de kullanarak, haberleri anında ve kendi bakış açımızdan, kendi süzgecimizden geçirerek izleyicimize ulaştırmak istemekteyiz” dedi. Özer Kanlı, “Telsim ailesine bize katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz, ne zaman bir ihtiyacımız olsa Telsim hep yanımızda oldu. Telsim’in bu anlaşmada bize gösterdiği anlayıştan ve işbirliğinden dolayıda ayrıca teşekkür ederiz. Kanlı, haberciler için de bu anlaşmanın hayırlı olmasını ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak,güzel haberler yapmalarını temenni ettiğin belirtti.

 

KKTC Telsim Genel Müdürü Ahmet Ulubay;“Alt yapımızı BRT gibi doğru partnerlerle işbirliği yaparak kullandırdıklarını ve halkın daha hızlı bir şekilde gündemdeki haberlere ulaşabilmesi bizim için önemlidir” dedi.

Ulubay, BRT ile gerçekleştirdikleri yeni bir proje için yeniden biraraya geldiklerini ve yapılan anlaşmanın habercilikte, doğruluk, şeffaflık ve içerik kadar, aynı zamanda hızın da önemli olduğunu ve günümüz dünyasında 3G’nin data alışverişinin habercilik anlamında verebileceği katkılarının yatsınamayacağını söyledi. Ulubay, “Altyapımızı BRT gibi doğru partnerlerle işbirliği yaparak kullandırıyoruz ve halkımızın daha hızlı bir şekilde gündemdeki haberlere ulaşabilmesine büyük önem veriyoruz” dedi. Ulubay, BRT ile yaklaşık 15 gün önce “Bayrak Haber SMS Paketi” anlaşması yaptıklarını ve daha birçok ortak projenin var olduğunu, ancak  bugünkü anlaşmanın yani canlı yayınların 3G ile üzerinden yapılmasının en önemlilerinden biri olduğunu söyledi. Ulubay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Halkı’na bu anlamda iletişim tarafında kendilerine düşen görevi yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Ulubay, Kıbrıs’taki haberciliğin, Kıbrıs halkının sesinin  duyurulmasında önemli bir yeri olan devlet televizyonu ve radyosu olan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu ile işbirlikteliğine her zaman ve her türlü konuda kendi sektörleriyle alakalı destek olmaya hazır olduklarını da vurguladı. Ulubay, “Bugüne kadar bu projenin gerçekleşmesinde vermiş olduğu desteklerden dolayı başta BRT Genel Müdürü ve tüm yönetici ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Telsim’deki çalışma arkadaşlarıma da bu projenin gerçekleşmesinde verdikleri emekler için teşekkür ediyorum. İlerleyen günlerde çok daha farklı anlaşmalarada imza koyacağız” dedi.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER