BEM LTD., SÜREÇ BİTENE KADAR ÇALIŞANLARINA İŞ VE MAAŞ GÜVENCESİ VERDİ

Devrimci Genel-İş Sendikası Başkanı Ömer Naşit yaptığı yazılı açıklamada, “BEM LTD. ile yaptığımız toplantı sonucunda bu süreç ne zaman bitecekse bitsin tüm çalışanların iş güvencesinin yeniden teyit edilmesine, Mart ayı maaşlarının tam ödenmesine, Nisan ve daha sonraki aylarda da şirketin maddi gücünün tüm şartları zorlanarak maaşların tam ödenmesi adına uğraş vereceğini karşılıklı olarak teyit etmiş bulunmaktayız” ifadelerini kullandı.

BEM LTD., SÜREÇ BİTENE KADAR ÇALIŞANLARINA İŞ VE MAAŞ GÜVENCESİ VERDİ

Özel sektör işletmesi olan Boğaz Endüstri ve Madencilik Ltd. (BEM LTD), çalışanlarının örgütlü olduğu Devrimci Genel-İş Sendikası ile yaptığı değerlendirme toplantısında ‘süreç ne zaman biterse bitsin’ tüm çalışanlarının iş güvencesini teyit ederek, tüm şartlarını zorlayarak maaşlarında da tam ödenmesi için uğraş vereceğini garanti etti.

Devrimci Genel-İş Sendikası Başkanı Ömer Naşit’in açıklaması şöyle:

“Dünyada ve Ülkemizde devam eden covid-19 salgın hastalığı hem sağlığımız, hem de ekonomik anlamda ciddi değişimlere yol açmıştır. Özellikle sağlığımız anlamında bir kez daha evde kalma çağrısını bizler de Devrimci Genel-İş sendikası olarak buradan yeniliyoruz.

Hal böyle iken, örgütlü olduğumuz her işyerindeki gelişmeleri ve değerlendirmeleri yakından takip ediyoruz. Bu bağlamda özel sektörde 1994 yılından beridir örgütlü olduğumuz BEM LTD. ile yaşadığımız son süreçle ilgili bir değerlendirme toplantısında bulunduk.

Bu toplantı sonucunda özellikle iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili aldığı önlemlerle özel sektöre örnek teşkil eden işyerimiz de bu süreçte toplu iş sözleşmesinde ve/veya yasalarımızda bağlayıcı bir hüküm olmamasına rağmen, bu süreç ne zaman bitecekse bitsin tüm çalışanların iş güvencesinin yeniden teyit edilmesine, Mart ayı maaşlarının tam ödenmesine, Nisan ve daha sonraki aylarda da şirketin maddi gücünün tüm şartları zorlanarak maaşların tam ödenmesi adına uğraş vereceğini karşılıklı olarak teyit etmiş bulunmaktayız.

Devrimci Genel-İş olarak 1994 yılından beri örgütlü ve sendikalı yapısıyla tüm özel sektöre örnek bir işyeri olan Boğaz Endüstri Madencilik LTD. yönetimine ve BEM LTD. Genel Müdürü Erhan Bolkan’a gösterilen iyi niyet anlamında teşekkür eder tüm özel sektördeki işyerlerine örnek olmasını temenni ederiz.”

Ömer Naşit

Devrimci Genel-İş Başkanı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kazım er
Kazım er - 1 yıl Önce

Böyle şirketlerin tüm adaya örnek olması gerekiyor. Tebrikler BEM Ltd.

Muhammed mavili
Muhammed mavili - 1 yıl Önce

İmkanları dahilinde bütün özel sektörlerin yapaçağına inanıyorum

Ali Kılıç
Ali Kılıç - 1 yıl Önce

K.K.T.C de çalışanına özenle değer veren tek özel sektör BEM dir bu iş yerine eşdeğer bir başka firma göremiyorum K.K.T.C de yönetici ve çalışanlarıyla birlikte Allah yolunu açık etsin BEM Limitdin

Ayşen bozyiğit
Ayşen bozyiğit - 1 yıl Önce

Ayakta alkışlıyorum

SIRADAKİ HABER