banner29
19 Ekim 2018 Cuma

Avrupa Parlamentosu’ndan Mağusa İnisiyatifi’ne ödül!

Mağusa İnisiyatifi’nden Okan Dağlı, Avrupa Parlamentosu tarafından Kıbrıs’ta iki toplumun barış içinde bir arada yaşamalarına katkılarından dolayı “2018 Avrupa Vatandaş Ödülü”ne layık görüldü.

29 Eylül 2018 Cumartesi 13:59
 Avrupa Parlamentosu’ndan Mağusa İnisiyatifi’ne ödül!

Avrupa Parlamentosu tarafından, “Mağusa İnisiyatifi”nden Okan Dağlı ile Andreas Matsis ve gazeteci Şener Levent’e Kıbrıs’ta iki toplumun barış içinde bir arada yaşamalarına katkılarından dolayı “2018 Avrupa Vatandaş Ödülü” verildi.

Ara bölgedeki Goethe Enstitüsü’nde iki toplumlu sivil örgüt “Mağusa İnisiyatifi”nden Okan Dağlı ile Andreas Matsis ve gazeteci Şener Levent için ödül töreni düzenlendi.

Avrupa Vatandaşı ödülüne layık görülen Mağusa İnisiyatifi’nden Okan Dağlı Kıbrıs Cumhuriyeti’nden Avrupa Parlamentosu Kıbrıs Temsilcisi Andreas Kettis, Avrupa Parlamentosu Milletvekilleri Kostas Mavrisdis, Dimitris Papadakis, Takis Hadjigeorgiou, Neoklis Silikiotis ve Lefteris Christodulu ve Avrupa’dan bazı büyükelçilerin de katıldığı törende, kentin yeniden birleşmesine yönelik yaptıkları çalışmalardan söz etti. 

Dağlı: “Kavgamız devam edecek”

Okan Dağlı, sosyal medya hesabından konuyla ilgili duygularını şu sözlerle anlattı:

“Bugün Avrupa Parlamentosundan bir ödül aldık. Mağusa ve adamıza mal olmuş inisiyatifimiz adına!

Bu kentin 44 yıldır ne dikenli tellerini, ne dökülen surlarını, ne terk edilmiş Maraş’ını, ne de barikatlarını kabullenemedik. Bir grup romantik ama yüreğini avcuna almış, korkusuz, mert insanlarla doğru bildiğimizi savunduk. Tabuların üstüne gittik. Sesimiz çıktığınca bağırdık, dilimiz döndüğünce konuştuk ve yazdık. 

Bu tarihe mal olmuş kentimizi ve adamızı bölünmüşlükten kurtarana, fanatizmin her türlüsünden arındırana kadar kavgamız devam edecek. Şahsıma ve Mağusa İnisiyatifine destek veren ve tebrik eden herkesi yüreğimde hissediyorum; yürüyeceğiz, sonsuza kadar!”

    Yorumlar

banner30
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner32
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV