ATAOĞLU VE BEROVA GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova bugün Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret ederek, belediye ile bakanlıklar arasında var olan işbirliğinin geliştirilmesi ve yapılan ortak çalışmaların değerlendirildiği bir görüşme yaptı.

ATAOĞLU VE BEROVA  GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter yaptığı konuşmada, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova’nın belediyeye birlikte yaptıkları ziyaretten dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, her fırsatta her 2 bakanlıkla da belediyenin devam ettirdiği çalışmalarıyla ilgili görüş alışverişi yaptıklarını ve ilişkileri devam ettirdiklerini söyledi. Hem ülkemiz hem şehrimiz için ileriye dönük ortak çalışmalar yapmaya devam edeceklerini belirten Belediye Başkanı İsmail Arter, bakan Ataoğlu ve Berova’ya ziyaret için tekrardan teşekkür eti.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova yaptığı konuşmada, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı olarak eğitime yön veren bir kurum olduklarını ve belediyelerle birçok işbirlikleri olduğunu ifade ederek bu işbirliklerin ilköğretimden başlayarak yükseköğretime kadar yakın çalışmayı gerektirdiğini söyledi. “Güzel ve güzide kentimiz içinde çok sayıda öğrenciyi barındıran bir kenttir. Okulların temizliğinden yeniden yapılandırılması ve takviye edilmesine kadar belediye ile yakın işbirliğinde bulunuyoruz“ diyen Berova, yakın işbirliğinin bundan sonra da devam edeceğini, hepimizin amacının ülkemizin geleceği için çalışmak olduğunu belirtti

Turizm ve Çevre bakanı Fikri Ataoğlu, ülkenin önde gelen sektörlerinin turizm ve eğitim olması nedeniyle belediye ile bu konularda esnafı da dahil ederek bazı çalışmalar yaptıklarını, yapılan çalışmaları değerlendirmek ve turizmi nasıl daha fazla geliştirecekleri konusunda bilgi alışverişi yapmak için Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret ettiklerini, Bakan Özdemir Berova ile birlikte DAÜ’de katıldıkları açılışın da verimli geçtiğini, Gazimağusa’daki eğitim bacağının da gelişmiş olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Geçmişten günümüze yaptıkları çalışmaların verimli olduğunu gördüklerini ve daha fazla neler yapabileceklerini düşündüklerini ifade eden Ataoğlu, belediyenin de yoğun ve verimli bir şekilde çalıştığını, son dönemde başarılı çalışmalar ortaya koyduğunu, yakın zamanda açılışını yapacakları projelerden Gazimağusa halkının yararlanacağını da göreceklerini söyledi. Ataoğlu, Gazimağusa halkının daha refah bir yaşam ve daha gelişmiş bir ekonomiye sahip olması için belediye ile birlikte daha fazla çalışmaya hazır olduklarını ifade ederek, belediyenin yapmayı planladığı ağaçlandırma projesine de bakanlık olarak destek vereceklerini ifade etti ve belediye Başkanı İsmail Arter’e misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2017, 21:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER