ATAOĞLU: “BELEDİYELERİN ÖNÜNÜ AÇACAK BİR ÇALIŞMA ORTAYA KOYACAĞIZ”

Demokrat Parti Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, tüm belediyeleri ziyaret ederek, ‘Belediyeler Yasası’ ile ilgili görüş alışverişinde bulunuyor.

ATAOĞLU: “BELEDİYELERİN ÖNÜNÜ AÇACAK BİR ÇALIŞMA ORTAYA KOYACAĞIZ”

Demokrat Parti Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, belediyelere başlattığı ziyaretler çerçevesinde, bugün Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı  ile görüştü.

Ataoğlu: “Belediyelerimizin önemini gördük”

Görüşmede konuşan Ataoğlu, Demokrat Parti bünyesinde yerel yönetimlerle ilgili çalışmalar yapan bir ekip oluşturduklarını ve belediyelerin tümünde, belediyeler reform ile ilgili alacağı görüşleri bu ekibe ileteceğini anlattı.

Ataoğlu, belediyelerin görüşleri doğrultusunda, yerel yönetimlerin önünü açacak, doğru bir çalışma ortaya koyacaklarını kaydetti.

Belediyelerden yapılan yüzde 25 kesintiye de değinen Ataoğlu, “Belediyeler zaten sıkıntıda... Bir de yüzde25 kesinti yapılınca ne olacağı ortada… Korona virüs salgını ile ilgili yaşanan zor süreçte Belediyelerimizin önemini gördük. Belediyelerimiz, sağlık, çalışanlarımız, polisimiz ve elbette insanlarımız bu süreçte hükümetin önündeydi” dedi.

Harmancı: “Devlet dediğimiz böyle zamanda eve gitmez”

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Demokrat Parti tarafından başlatılan belediyeler reformu çalışmasına seve seve katkı koymaya hazır olduklarını söyledi.

Korona virüse karşı mücadele verilen süreci değerlendiren Harmancı, bu süreçte Demokrat Parti’nin de diğer muhalefet partilerinin de sorumlu davrandığını belirtti.

Harmancı şöyle konuştu:

 “Hükümet, muhalefetin bu tavrını doğru kullansaydı çok daha kapsayıcı kararlar alabilirdi. Fakat maalesef bir ayımızı bu salgının ciddiyetini hükümete anlatmakla geçirdik.

Bu süreçte, Sağlık Bakanlığı’ndan tek bir yazı almadık. Bakanlar Kurulu kararlarını kendimiz uğraşarak öğrendik.

Bütün işi yerel yönetimler götürdü. Sahada sağlık çalışanları, polis ve belediye çalışanları vardı. Devlet ise evdeydi. Devlet dediğimiz böyle zamanda eve gitmez. Sadece para toplamayı açık bıraktılar.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER