8 bin kişi O’na el açtı

“Gelecek elinizdedir”

8 bin kişi O’na el açtı

**** O, insanların ellerine bakarak, yaşamlarıyla ilgili tüyolar veriyor ve el çizgilerine bakarak geleceklerini okuyor. Hindistan’da gurular tarafından yetiştirilen ve dünyada bu konuda eğitilen iki kişiden biri olan Hint Astroloğu Şebnur Kuran Balcı’ya göre, “gelecek elimizde”.

Türkiye’nin ilk kadın kaymakamı; Siyaset Bilimleri’nden mezun olmuş ve kitle iletişimi konusunda uzmanlaşmış. Ancak O 13 yıldan beri Hint Astrolojisi tekniğini kullanarak kişilere ve şirketlere koçluk yapıyor.
15 yıl önce, gezmek için gittiği Hindistan’da üç tane gurudan ‘ruhsal astroloji’, ‘el çizgilerine bağlı Hint Astrolojisi’ eğitim almış. Dünyada bu alanda yetişen iki kişiden birİ olan Şebnur Kuran Balcı sol ele bakarak insanlara yol gösteriyor, öneriler veriyor, geleceklerini görüyor…
Dünya çapında adını duyuran Balcı, birçok şirket, işadamı ve kişinin eline bakarak iş yaşamlarından özel hayatlarına birçok konuda yardım ediyor. Geçtiğimiz günlerde Restur’un düzenlediği bir organizasyonla Kuzey Kıbrıs’a seminer vermeye gelen Şebnur Kuran Balcı’yla Malpas Otel’de bir söyleşi gerçekleştirdik. Geleneksel Hint kıyafeti ile enerjik ve sempatik hareketleriyle ilgi çeken Balcı’nın yaptığı iş de kıyafetinde seçtiği ‘kırmızı’ kadar dikkat çekici.

Elimizdeki çizgiler nelerin habercisi?
Ruhsal astrolog  Şebnem Kuran Balcı, ruh ve farkındalık, ruh ve kişilik farkları, ruhun reenkarnasyonu olup olmadığı, kişinin dünyaya geliş amacı ve kendimizi keşfetmenin yollarının ruhsal astrolojiyle çözüldüğünü söylüyor. Balcı, bunların hepsinin elimizdeki çizgilerde olduğunu belirtiyor.
Balcı’ya göre, Hint astrolojisi yaşamda 6-7 ay boyunca gitmeniz gereken yollar; aşk, iş, sosyal hayat ve sağlık konularında nelere dikkat etmeniz konularda bize yol gösteriyor ve bizleri nelerin beklediğiyle ilgili tiyolar ve ruhumuzdaki gizem elimizde saklı.

“Gelecek elinizdedir”
Balcı, “Duygu mantık çatışması yaşıyorsunuz. Ya da ruh ve kişilik çatışması yaşıyorsunuz. Hepsi elde çıkıyor. Kendinizi mutlu etmenizin yolları elinizde yer alıyor” diyor. Ayrıca, yapmanız gereken meslekler, takmanız gereken takılar, giyimde kullanılan renkler ve taşların hepsinin avucunuza bakarak belirlenebileceğini ifade ediyor. Balcı, hepimizin enerji boyutunun (manyetik enerji alanı) farklı olduğuna dikkat çekiyor ve kişilerin çakralarına bakarak sağlıkla ilgili problemlerini de söylüyor. Balcı, “Gelecek elinizdedir. Bugünü ve gelecekle ilgili bütün bilgiler elinizdedir” diyor.

Elindeki sembollere dikkat!
Hint astrolojisinde herkesin bir sembolü ve sayıları olduğuna işaret eden Balcı, ellerine bakıp sayılar söylediği insanların önemli olaylarda (evlilik, çocuk doğurma, taşınma, işe giriş vs.) bu sayıları kullanarak hayatlarında pozitif adımlar attığını kaydiyor. Sayılar yanında semboller konusunda da gazetemize bilgi veren Hint astroloğu, 14 yılda 8 bin kişinin eline baktığını, yalnızca 127 kişinin elinde sembol çıktığını da belirterek, elinde semboller çıkan kişilerin hayatlarının değiştiğine vurgu yapıyor.

Burçlara göre taş kullanımı yanlış!
Uğurlu taşlar konusunda da kendisine sorular yönelttiğimiz Balcı, “İnsanoğlu yeryüzüne gelmeden önce taşlar vardı. Her taş canlıdır. Canlı oldukları için taşlarda enerji vardır. Taşları doğru kullanmak gerekiyor. Ben, burçlara göre taşa inanmıyorum. Örneğin, yengeç burcunun taşı yakut ve akiktir. Bu taş kan dolaşımını artırıyor. Kalp rahatsızlığı olan biri bu taşı kullanırsa onun için daha zararlı olacaktır. O nedenle bana, ya da duru görü sahiplerine gideceksiniz” diyor.

Patron odaları ne renk olmalı?
Kırmızı rengin, özellikle çocuk odalarında kullanılmaması gerektiğini belirten Balcı, kırmızı bir odada uyuyan çocukların sürekli uykudan kalktıklarını söyleyerek, çocuk odaları için, mavi ve mavinin tonlarını öneriyor. Özellikle patron odalarının çok canlı olması gerektiğinin altını çizen Balcı, kırmızı ve turuncu tonlarının kullanılması konusunda tavsiyede bulunuyor. “Patron sürekli dinamik olmalı. Örneğin turuncu renk neşe ve keyif vericidir. O nedenle bu renk tercih edilmesi gerekir” diyor.

Kadınlara ‘kırmızı’
Bayanlara da yatak odalarında kırmızı rengi tercih etmeleri konusunda önerilerde bulunan Balcı, “Kırmızının özelliği ateşli olmasıdır. Canlılık yapar. Hormonları azdırır. Kırmızı renk aynı zamanda kızgınlık rengidir. Öfkeli olanların asla bu rengi kullanmaması ve bu renk giysiler giymemesi gerekir” diyor.

“Zeki olmak ayrı akıllı olmak ayrı”
“Hint astrolojisinde bir kalem bir de el yeter” diyen Şebnur Kuran Balcı, kalbe en yakın olduğu için sol ele bakıldığını, bu el çizgilerinin de 7 ayda bir değiştiğini belirtiyor. Buna bağlı olarak da, duygusal zeka, ruhsal zeka ve zihinsel zekanın değişmediğini sadece geliştiğini işaret ederek, çok zeki olmakla, çok akıllı olmanın farklı olduğunu belirtiyor.
Başarı yolunun akılda olduğunu ifade eden Balcı, kendisine giden birçok kişinin zekasını iyi değerlendiremediğini, onu kullanmanın yollarını, içlerindeki enerjiyi ortaya çıkarmaları konusunda ve nasıl doğru yola yönlenebilecekleri konusunda birçok insana yol gösterdiğini söylüyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2012, 10:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dost eller
Dost eller - 8 yıl Önce

kıbrıs ziyaretinizden haberim olsa görüşebilirdik

SIRADAKİ HABER