KIBRISLI TÜRKLER TEPKİLİ: “LONDREZ OUT; TÜRKİYEZ IN”

KIBRISLI TÜRKLER TEPKİLİ: “LONDREZ OUT; TÜRKİYEZ IN”

NORTH CYPRUS UK

İngiltere’de yaşayan KKTC vatandaşları, anavatanları Kıbrıs’a girmeleri halinde 7 gün karantina koşullarına tabii tutulmaları konusunda tepkili…

KKTC Sağlık Bakanlığı’nın KKTC’ye Giriş- Çıkışlarla ilgili ürettiği kararlar, İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türkleri öfkelendirdi.

KKTC’ye giriş- çıkışlarla ilgili alına kararlar uyarınca, “C” kategorisine alınan İngiltere’den KKTC’ye giren yolcuların yolculuktan 3 gün önceden yapılan PCR test sonuçlarının negatif olması ve aynı zamanda ücretlerinin kendileri tarafından karşılanması kaydıyla 7 günlük karantina koşullarına uyması zorunlu kılınırken, “B” kategorisine alınan Türkiye’den KKTC’ye giren yolcuların yolculuktan önce son 72 saat içinde yapılan PCR test sonuçlarının negatif olması ve aynı zamanda KKTC’ye geldiklerinde ikinci PCR test uygulanmasına da tabii tutulmaları yeterli sayılmıştır.

Türkiye’den KKTC’ye giren yolculara herhangi bir karantina zorunluluğu uygulanmazken, İngiltere’den ülkesine dönmek isteyen Kıbrıslı Türklerin 7 gün karantinaya alınması ise vatandaşları biletlerini iptal etmeye itti.

Defalarca bilet iptal eden vatandaşlardan biri olan Timur Tayyareci tepkisini sosyal medyada “LONDREZ OUT; TÜRKİYEZ IN”, “EVET YENİLGİYİ KABUL ETTİK ve KIBRIS BİLETLERİMİZİ 2. KEZ İPTAL ETTİK.LONDREZ OUT” gibi ifadelerle gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2020, 19:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Soner Karagozlu
Soner Karagozlu - 2 ay Önce

Londradan gidecek olan yolcularin, eger Kibrista kendi ozel evleri varsa, niden 7 gun korantine girsinler, kendi evlerinde kurantin olmazmi, hatta on veya 14 gun, bircok Kibris turkleri, Kibrista yatirim yapip orda ev sahibi oldular, neden onlari cezalandiriyorlar.

Timur tayyareci
Timur tayyareci - 2 ay Önce

Kıbrısa gelmekten vazgeçmişken sayın Başbakanımızın sözlerini Ciddiye alarak 1 Ağustos için tekrar bilet aldik PCR yaptık ve yine hüsrana uğradık
Olsun Hataylilar size yeter londrez out

Alev hamit luricina orjinal kıbrıslı
Alev hamit luricina orjinal kıbrıslı - 2 ay Önce

Benim görüşüm şu bu gidişinan kıbrıslı türkleri tüketmekdir amacı türkiyenin ben yurt dışında yaşayan tüm kıbrıslılar hepimiz birlik olalım ve memleketimize geri gidelim bunların amaçları kıbrıslı türkleri tüketmektir bu bela taip hadeyin kıbrıs memleketimize sahip çıkalım

SIRADAKİ HABER