banner29
21 Ekim 2018 Pazar

Hayaller ve umutlar

04 Mart 2012, 19:44
Hayaller ve umutlar

Koca bir yılın daha sonuna gelmiş olabiliriz, ama ne farkeder ki? Nasıl olsa yeni bir yılın gelmesine sayılı günler kaldı.

Her yeni yıl, yeni bir başlangıç gibi görülse de, aslında her şey kaldığı yerden devam ediyor bir çoğumuz için. Ya da kim bilir belki de bazılarımız için gerçekten yeni bir başlangıçtır.Neyse lafı uzatmadan saadete geleyim. Sizlerin de içini kıpır kıpır yapan, düşününce alıp sizi hayaller alemine uçuran, ‘ya çıkarsa’ deyip umutlandığınız Devlet Piyangosu’ndan bahsediyorum. 500 bin Türk Lirası insanın neyine yetmez öyle değil mi? Şimdi siz diyeceksiniz Milli Piyango’nun ikramiyesi daha fazla, ama o akıllara zarar olduğu için gelin biz Devlet Piyangosu’yla yetinelim şimdilik. 500 bin de güzel para o da size yeterli hayaller kurdurabilir bence. Güzel bir ev, son model bir araba, ya da yeni bir iş… Düşüncesi bile güzel, aslında insanın umut etmesi güzel, çünkü insan umut ettiği sürece yaşar bence. Düşünsenize her şeyden umudunuzu yitirmişsiniz, negatif bir insan olup çıkmışsınız ne kadar kötü, onun için umudunuzu asla yitirmeyin. Evet ne diyordum 500 bine dair hayaller… Vallahi sizi bilmem ama ben gitmediğim yerlere gitmek isterdim. Ne ev, ne araba… Ben değişik yerler, değişik kültürler tanıyıp görmek isterdim. Düşünsenize her ay size farklı farklı bir ülkeden yazardım, yaşadığım deneyimleri anlatırdım ne kadar güzel olurdu. İşte, benim de hayalim bu, 500 bine dair. Ne kadar da hayal kursak yine de her şeyin başı sağlık diyorum. Evet, kulağa biraz klasikleşmiş bir cümle olarak geldiğini biliyorum. Ama sanırım haksız da değilim. İnsan sağlıklı olunca, mutlu da olur, para kazanmanın da bir yolunu bulur. O yüzden sevgili okurlarım yeni yılda sizlere önce sağlık, sonra mutluluk diliyorum.

Yeni yılda eminim ki bilet almayan yoktur, ama almayan da varsa lütfen hemen gitsin kendine bir bilet alsın çünkü umut etmek güzeldir. Herkese ama herkese bol şans diliyorum hayallerniz her ne olursa olsun umarım gerçekleştirirsiniz. Yeni bir yılda yeni bir yazıyla, buluşmak dileğiyle kimbilir belki de size Güney Afrika’dan yazarım J

    Yorumlar

banner30
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner32
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV