Sucuoğlu: “Kapanmayan iş yerleri derhal aşılanmalı”

Sucuoğlu: “Kapanmayan iş yerleri derhal aşılanmalı”

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa milletvekili Dr Faziz Sucuoğlu, risk frubu oluşturan mesleklerin hızlı bir şekilde aşılanması gerektiğine dikkat çekti. Sucuopğlu sosyal medya paylaşımında yapmış olduğu açıklamada polislerimizde yaşanan olumsuz örneğin bir daha yaşanmaması için kapanmayan iş kollarındaki çalışanların hemen aşılanması gerektiğine vurgu yaptı,

İşte Sucuoğlu’nin payalşımının tam metni

“Değerli Dostlar , Bulaştan korunmanın yolları artık herkes tarafından biliniyor ve kısmen de olsa uygulanmaya çalışılıyor. Esas önemli olan birinci derecede risk gurubunu oluşturan mesleklerin hızlı bir şekilde aşılanmasıdır. Hatta öncelik verilmesidir.

Polislerimiz, Market çalışanları, kasaplar, Eczacılar, Fırın çalışanları, Kreş çalışanları, paket servisi yapanlar, Gümrük çalışanları, Banka çalışanları, Belediye çalışanları, Hava limanı çalışanları Vb.

Kısacası Kapanmada çalışmaya devam eden Meslek gurupları, Sağlık çalışanlarında olduğu gibi, öncelikle aşılanmak zorundadır. Dün olumsuz örneği Polislerimizde yaşadık, onlarca polisimiz karantinadadır. Bu üzücü örneklerin yaşanmaması için, KAPANMAYAN İş kollarında çalışanlar hemen AŞILANMALIDIR.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER