Suç işlemeye teşebbüsten 3 kişi tutuklandı

Suç işlemeye teşebbüsten 3 kişi tutuklandı

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, dün Gazimağusa’da faaliyet gösteren Royal King Oto isimli iş yerinde satışa arz edilen bir aracı satın almak amacı ile kullanımlarında bulundurdukları telefonun whatsapp haberleşme hattından başka bir şahsın profil resmini kullanarak mesaj gönderdikten sonra, söz konusu iş yerinde bulunan aracı yurt dışında bulunan başka bir şahsın yönlendirmesi ile sahtekarlıkla almaya teşebbüs eden E.P.(E-34 ve M.T.(E-40) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Öte yandan, önceki gün Girne’de, Olgaç UÇAR’ın, internet sitesi üzerinde satışa sunduğu aracı satın almak amacıyla, kullanımında bulunan telefondan, dolandırmak kastıyla adı edilene mesaj  atarak kendini tanınmış bir iş adamı olarak tanıtıp söz konusu aracı satın almak istediğini beyanında bulunduktan sonra, aracı satın almak için 18.01.2021 tarihinde Olgaç UÇAR’ın iş yerine gittiği sırada suçüstü tespit edilerek tutuklanmıştır.

Yürütülen ileri soruşturmada mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan S.C.Y.(E-30) de tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER