Satlaev; logara saklandı, çarşaf yardımıyla cezaevinden kaçtı

Rus uyruklu Alexander Satlaev’in cezaevinden 8 Şubat’ta firar etmesinin ardından film sahnelerini aratmayan bir firar ve takip hikayesi yaşandı. Kaçışı tüm ülkenin medyadan takip ettiği bir hikâyeye dönüşen cezaevi firarisi, 72 saat sonunda yakayı ele verdi

Satlaev; logara saklandı, çarşaf yardımıyla cezaevinden kaçtı

Eski polis müfettişi Alexander Satlaev’in Merkezi Cezaevi’nden 8 Şubat günü saat 18.00’de firar etmesinin ardından film sahnelerini aratmayan bir firar ve takip hikayesi yaşandı. Kaçışı tüm ülkenin medyadan takip ettiği bir hikâyeye dönüşen cezaevi firarisi, sonunda yakayı ele verdi.

Rusya’da seri tecavüzden hükümlü olan ve kendi ülkesinden kaçarak KKTC’ye geldikten sonra Girne’de hırsızlık suçu işleyen Alexander Satlaev, güvenlik güçlerinin 3 günlük yoğun gayretleri sonucunda ele geçirildi.

Firardan 72 saat sonra Girne’ye bağlı Doğanköy’de Aydın Tepe Sokak’taki boş bir villada polis ve Özel Harekat’ın ortak operasyonuyla yakalanan Satlaev, önce Girne Polis Müdürlüğü’ne, daha sonra sağlık kontrolü ve PCR testi için Girne Akçiçek Hastanesi’ne götürüldü. Firari Girne Polis Müdürlüğü’nde ifadesi alındıktan sonra Merkezi Cezaevi’ne teslim edildi.

Nasıl kaçtı?

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre, koğuşların arasında bulunan bahçeki logara saklanan Alexander Satlaev, karanlığın çökmesini bekledi.

Bahçede kimsenin olmadığını fark eden Satlaev, çarşaf yardımıyla cezaevini çevreleyen duvarların arasına indi.

Yemek arabasının gelmesiyle kapının açılmasını fırsat bilen Alexander Satlaev’in ilk durağı Dikmen oldu.

Kaynak: Kıbrıs Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER