SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI'NDAN UÇUŞLAR GEÇİCİ SÜREYLE DURDURULDU

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI'NDAN UÇUŞLAR GEÇİCİ SÜREYLE DURDURULDU

İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN ULUSLARARASI HAVALİMANI YATIRIM YAPIM VE İŞLETME AŞ:  "HAVALİMANIMIZDAN GERÇEKLEŞMEKTE OLAN YURT İÇİ VE YURT DIŞI TÜM UÇUŞLAR BİR SÜRE DÜZENLENMEYECEĞİNDEN DAHA ÖNCEDEN PLANLANMIŞ OLAN UÇUŞLARINIZIN DURUMUNU VE DETAYLARI İLGİLİ HAVAYOLLARI İLE TEMASA GEÇEREK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ"

 "TEDBİRLER DOĞRULTUSUNDA ŞEHİRLERARASI SEYAHAT ESASLARI DA YENİDEN DÜZENLENDİ. BUNA GÖRE SINIRLI SAYIDA GERÇEKLEŞECEK YURT İÇİ UÇUŞLAR İÇİN DE SADECE THY YETKİLİ KILINMIŞTIR"

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme AŞ tarafından, "Havalimanımızdan gerçekleşmekte olan yurt içi ve yurt dışı tüm uçuşlar bir süre düzenlenmeyeceğinden daha önceden planlanmış olan uçuşlarınızın durumunu ve detayları ilgili havayolları ile temasa geçerek öğrenebilirsiniz." denildi. 

Şirketten yapılan açıklamada, koronavirüsün etkilerinin azaltılması ve yayılmasının önlenmesi ile ilgili olarak Türkiye'de alınan tedbirler doğrultusunda yurt dışı uçuşların 27 Mart 2020 gecesinden itibaren tamamen durdurulduğu anımsatıldı.

Yine aynı tedbirler doğrultusunda şehirlerarası seyahat esaslarının da yeniden düzenlendiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Buna göre sınırlı sayıda gerçekleşecek yurt içi uçuşlar için de sadece THY yetkili kılınmıştır. Tüm bu kararlar doğrultusunda havalimanımızdan gerçekleşmekte olan yurt içi ve yurt dışı tüm uçuşlar bir süre düzenlenmeyeceğinden daha önceden planlanmış olan uçuşlarınızın durumunu ve detayları ilgili havayolları ile temasa geçerek öğrenebilirsiniz. En büyük temennimiz, tüm dünyayla birlikte ülkemizin ve milletimizin bu sıkıntılı durumdan bir an önce kurtulmasıdır. Bu vesile ile sağlık sektörünün fedakar çalışanlarına bir kez daha minnet duygularımızı sunuyor, sizleri yeniden havalimanımızda ağırlayacağımız, sağlıklı ve huzurlu günlere en kısa sürede kavuşmayı diliyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER