Polisiye haberler

Polisiye haberler

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE( HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU

29.04.2021 tarihinde saat 12:00 sıralarında Lefkoşa’da M.E.O.(E-26) ve N.E.O.(E-36)’nun kalmakta oldukları ikametgahta Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada yaklaşık 40 gram ağılığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, yaklaşık bir gram ağırlığında tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerinde uyuşturucu  madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas terazi bulunarak emare olarak alınmıştır.

Yürütülen ileri soruşturmada mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen, M.O.N.(E-29)’nun Gönyeli’deki ikametgahında yapılan aramada ise tasarrufunda satışa hazır vaziyette 26 paket halinde yaklaşık 10 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

YANGIN

29.04.2021 tarihinde, saat 15:00 sıralarında, İskele-Topcuköy arasında İplaga Mevkiinde Kamil UÇANOK kendisine ait tarlada biçerdöver ile ekin biçtiği sırada muhtemelen biçerdöverden atılan kıvılcım sonucu meydana gelen yangın neticesinde, üç yarı şahsa ait toplam 50 dönüm biçilmemiş arpa yanarak zarar olmuştur. Yangın itfaiye ve Sivil Savunma ekiplerinin yanı sıra bölge halkının katkıları ile söndürülmüştür. Soruşturma devam etmektedir.  

SOKAĞA ÇIKMA YASASINA AYKIRI HAREKET VE YASAL EMİRLERE RİAYETSİZLİK 

Sokağa çıkma yasağı kapsamında; 29-30.04.2021 tarihleri arasında, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu; toplam 3 kişinin sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği, bir kişinin iş yeri içerisinde maske takmadan girdiği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar hakkında yasal işlem başlatılırken, ülkemizde ikamet izinsiz olarak bulunduğu tespit edilen 2 kişi ise tutuklanmıştır. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER