banner29
22 Ekim 2018 Pazartesi

Kuzey Kıbrıs’ta festival dönemi başladı

Festivaller ülkesi Kuzey Kıbrıs’ta, hemen hemen her hafta sonu, birbirinden özel etkinlikler bulunuyor. Mart ayında geleneksel Bağlıköy Eko Gün, Hisarköy Orkide Festivali, Tepabaşı ( Yorgoz) Lale ve Avtepe Lale Festivalleri düzenleniyor.

13 Mart 2018 Salı 09:14
 Kuzey Kıbrıs’ta festival dönemi başladı
Hasan KARLITAŞ

Baharın gelmesiyle birlikte, doğa uyanışa geçti. Havalar ısındı.  Baharın yaratmış olduğu coşkuyla, mesafeleri yakınlaştırıp, yerel kültürü yansıtan festivalere katılıp, geçmişten gelen geleneklerini korumayı başarmış köyleri keşfetmek çok iyi bir seçenek. 

Yönünü turizme de dönmeyi başaran, Bağlıköy, Karmi, Koruçam, Kalavaç, Akdeniz, Büyükkonuk, Dipkarpaz, Tatlısu ve Akıncılar ( Luricina) gibi köyler kültür dostlarını bekliyor.

Kültürel festivaller

Festivaller ülkesi Kuzey Kıbrıs’ta, hemen hemen her hafta sonu, birbirinden özel etkinlikler düzenleniyor. Kıbrıs kültürünü yansıtan festivallere katılmak, hem o yöreyi tanımak, hem de üreteni desteklemek bakımından, oldukça anlamlı.
Hafta sonu ne yapacağım diye düşünenler  için yerel festivaller çok özel ve güzel alternatifler  sunuyor.  Festivallere katılıp, etkinliğin yapıldığı bölgenin, tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini keşfetmek mümkün. Mart ayında geleneksel Bağlıköy Eko Gün, Hisarköy Orkide Festivali, Tepabaşı ( Yorgoz) Lale ve Avtepe Lale Festivalleri düzenlenecek.

Gezin, Görün, Keşfedin !

 

    Yorumlar

banner30
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner32
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV