"Kendi kriz merkezimizi kuruyoruz”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, CTP olarak kendi kriz merkezlerini kuracaklarına dikkat çekerek, “Bu hükümetle birlikte bir iş birliği yapmayacağımız da net” dedi.

"Kendi kriz merkezimizi kuruyoruz”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, BRT ekranlarında yayınlanan Levent Kutay’ın hazırlayıp sunduğu ‘Burası Önemli’ adlı programa katılarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Erhürman, hükümetin muhalefeti ve meclisi yok saydığını savunarak, sendikaların bile görüşlerinin alınmadığına dikkat çekti, “Hâlâ birlik ve beraberlikten bahsediyorlar” dedi.

Yetkili kesimlerle istişare edilmeden, Bakanlar Kurulu’nun kararlar alarak açıkladığına da değinen Erhürman, “Krallık ilan edilmiş belli ki… Ekonomik örgütlerle istişare edilmeden; ekonomik kararlar, sağlıkla ilgili örgütlerle istişare edilmeden sağlıkla ilgili kararlar alınıyor” ifadelerini kullandı.

Başbakan Ersan Saner’in her konuşmasının başında ‘hükümet kurma çalışmalarını’ anlatmasına da dikkat çeken CTP Genel Başkanı Erhürman, hükümet kurma çalışmalarında CTP’nin düzenlediği yemeği hatırlattı ve şunları söyledi:

“Bir yemek düzenledik. Birlikte bir kriz hükümeti kuralım diye. Sayın Saner, katılmadı o yemeğe. O yemeğe katılmayan tek parti başkanıydı. Gerçekle bağdaşmayan birtakım senaryolar anlatıyor…”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER