ITB Berlin 2020 iptal edildi

ITB Berlin 2020 iptal edildi

Dünya çapında turizm yöneticileri, Berlin’den çıkacak karara kilitlendi! ITB Berlin 2020 Fuarı iptal mi edilecek? Alman Sağlık Bakanlığı konuya ilişkin kararını açıkladı. Akşam saatlerinde Alman Bild Gazetesi ITB Berlin 2020 Turizm Fuarı’nın iptal edildiğini duyurdu.

ITB BERLIN 2020 FUARI İPTAL

Alman Gazetesi Bild’in aktardığı habere göre ITB Berlin Fuarı iptal edildi. Haber “ITB Fuarı coronavirüsü korkusu nedeniyle iptal edildi” başlığıyla verildi.

Alman Turizm Endüstrisi Federal Birliği Başkanı Michael Frenzel, Uluslararası Berlin Turizm Borsası Fuarı (ITB) koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.

Bu yıl 54’üncüsü düzenlenmesi planlanan Uluslararası Berlin Turizm Borsası Fuarı (ITB), koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla iptal edildi.

Alman Turizm Endüstrisi Federal Birliği Başkanı Michael Frenzel, fuarın iptal edildiğini duyurduğu açıklamada, “Aldığımız karar ne kadar acı verici olsa da aynı zamanda tek doğru karar ve sorumluluk gerektiren bir eylemdir. Konuklarının güvenliği ve sağlığı turizm sektörünün için en büyük öncelik olmuştur” denildi.

Açıklamada, “Gelecekte de seyahat özgürlüğünü sağlamak için, insanların ve şirketlerin çıkarına yönelik birincil hedef, korona virüsünün hızlı bir şekilde korunmaları olmalıdır. Dünyanın en büyük seyahat fuarı ITB’nin iptali, endüstri için zor ve ekonomik bir kesintiyi temsil ediyor, ancak şartlar altında, virüsün daha fazla yayılma riskini azaltmak için gerekli bir önlemdir” ifadeleri yer aldı.

Art arda gelen fuar iptallerinin ardından turizmcilerin gözü kulağı Almanya’dan gelecek karara kilitlendi.

ITB BERLİN 2020 TURİZM FUARI İPTAL Mİ EDİLECEK?

Hatırlanacağı üzere 24-27 Şubat tarihlerinde Barcelona’da düzenlenmesi planlanan dünyanın en büyük mobil teknoloji organizasyonu Mobil Dünya Kongresi 2020 coronavirüsü nedeniyle iptal edilmişti.

Bugün ise 5 – 15 Mart tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenecek olan otomotiv dünyasının en önemli organizasyonlarından biri olan Cenevre Otomobil Fuarı (GIMS)coronavirüsü yüzünden iptal edildi.

TÜM DİKKATLER ALMANYA’DA!

Bu hafta içerisinde Eturbonews haber sitesi, bu yıl gerçekleştirilecek ITB Berlin Turizm Fuarı’nın iptalinin gerçekleşebileceğini yazdı. Güvenilir kaynaklara dayanarak yazılan haberde coronavirüsü sebebiyle bu yılki fuarın iptal edileceği öne sürüldü.

ITB Berlin organizatörü Messe Berlin ile ITB Fuarı Başkanı David Ruetz, ise fuarın her şeye rağmen planlandığı gibi 4 – 8 Mart tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.

BAKANLIK: ITB BERLIN İPTAL EDİLMELİDİR

Das Bild'in haberine göre Alman Sağlık Bakanlığı “ITB iptal edilmelidir” kararını açıkladı. Bu açıklamadan iki saat sonra da fuar yönetiminden resmi açıklama yapılarak iptal kararı duyuruldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER