Erhürman'dan dikkat çeken paylaşım

Erhürman'dan dikkat çeken paylaşım

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Şimdi Anastasiadis "uluslararası seferberlik" başlatacağını, Türk tarafının BMGK kararları dışında olduğu konusunda AB ve BMGK üyelerini bilgilendireceğini söylüyor. Cenevre'de elde edilen başarı bu!!!” ifadelerine yer verdi.

İşte o paylaşım:

“Cenevre'ye gidip, BMGK kararlarında yer alan siyasi eşitlik açıkça kabul edilsin, sonuç odaklı, ucu açık olmayan ve status quo'yu bitirecek modalite geliştirilsin, resmi müzakereye başlayalım diyecektik.

Anastasiadis, Crans Montana'da yaptığı gibi bunu reddederse, AB ve BMGK üyeleri nezdinde girişimlere başlayacak ve irademizi hatırlatıp, çözüm için Anastasiadis üzerinde baskı kurulmasını talep ederek, izolasyonların hiçbir meşru gerekçesi kalmadığını, kaldırılması gerektiğini anlatacaktık.

Şimdi Anastasiadis "uluslararası seferberlik" başlatacağını, Türk tarafının BMGK kararları dışında olduğu konusunda AB ve BMGK üyelerini bilgilendireceğini söylüyor. Cenevre'de elde edilen başarı bu!!!”

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER