Dr. Ceyhun Birinci’nin testi negatif: Kısmetse 14 gün sonra görevimin başındayım

Dr. Ceyhun Birinci’nin testi negatif: Kısmetse 14 gün sonra görevimin başındayım

Girne Dr. Akçiçek Hastanesi Başhekimi Dr. Ceyhun Birinci, geçtiğimiz günlerde koronavirüs testi pozitif çıkması nedeniyle karantinaya alınmıştı.

Birinci, sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaparak, bugün itibariyle testlerinin negatif çıktığını açıkladı. Dr. Birinci, evde 14 günlük karantina sürecinin başladığını da dile getirdi.

Girne Dr. Akçiçek Hastanesi Başhekimi Dr. Birinci, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Ailem dostlarım sevgili arkadaşlarım karantinada olduğum süre içerisinde beni hiç yalnız bırakmadınız, bu salgın sürecini hep birlikte mücadele edip atlatacağız, bugün itibariyle testlerimin negatif çıkması sonucu evde 14 günlük karantina sürecim başladı.

Özellikle Girne Akçiçek hastanesinin bu salgın sürecinde geceli gündüzlü çalışan ve şu an pozitif veya temaslı olan tüm doktor, hemşire ve yardımcı personelime de acil şifalar dilerim.

Şu an görevde olan tüm arkadaşlarıma da bu kutsal görevlerinde yapmış oldukları değeri biçilemeyecek hizmetler için çok teşekkür ederim.

Başlangıçtan beri sizlerin morali ve desteği ile çok rahat bir süreç geçirdim, kısmetse 14 gün sonra görevimin başındayım bu süreçte sağlık bakanlığının organizasyonundaki temaslı ekibine pandemi hastanesi tüm çalışanlarına, hotelde hizmet veren hemşire ve diğer tüm personele çok teşekkür ederim.

Bu yoğunlukta çok fedakârca ve kapasitelerinin üzerinde hizmet vermektedirler. Son olarak şunu belirteyim lütfen gerekmedikçe evden çıkmayalım maskemizi takalım, el hijyenine dikkat edelim ve çok çok önemlisi gribal belirtimiz varsa hemen Doktorunuzla konuşup birinci günden testinizi yaptırın ve önce ailenizi sonra etrafınızı koruyun, aşılama da bu süreçte Sağlık Bakanlığı organizasyonunda devam edecektir, sevenlerime halkıma teşekkür ederken lütfen tedbiri elden bırakmayalım, hepinize sağlıklı huzurlu mutlu günler dilerim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER