Amcaoğlu: Panik yaratılıyor, insanlar sıkıntıya kapılıyor

Amcaoğlu: Panik yaratılıyor, insanlar sıkıntıya kapılıyor

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, Koronavirüs testi pozitif çıkan 27 öğrenciyle ilgili açıklama yaptı. Olgun Amcaoğlu, Lefkoşa Haspolat Bölgesi’ndeki bir öğrenci yurdunda çıkan 27 vakanın tamamının son 3 aydır adada ikamet ettiğini ve hiçbirinin adaya yeni gelmediğini söyledi.

Amcaoğlu, test sonuçları pozitif çıkan öğrencilerin, Sağlık Bakanlığı ekipleri tarafından temaslı takiplerinin yapıldığını ve temaslılarının da izole edildiğini belirtti. Amcaoğlu, yalan söylem ve haberlerle boş yere panik yaratıldığına, insanların daha fazla sıkıntıya sokulduğuna işaret etti.

Amcaoğlu açıklaması şu şekilde:

“Covid-19 testi pozitif çıkan 27 öğrencinin, tamamı son 3 aydır adamızda ikamet etmektedir. Bu öğrencilerinhiçbiri adaya yeni gelmemiştir. Sağlık Bakanlığı ekipleri tarafından temaslı takipleri yapıldı ve temaslıları da izole edildi. Belli başlı çevreler tarafından test sonuçları pozitif çıkan 27öğrencinin adaya yeni geldiğisöylenmektedir. Bu tamamen yalandır. Kaldı ki adaya gelecek olan öğrenciler karantinaya tabi tutulacak ve Sağlık Bakanlığı tarafından karantina süreleri zarfında yine teste tabi tutulacaklardır. Karantina süresini tamamlayan ve son testi de negatif çıkan öğrenciler serbest bırakılacaktır. Dolayısıyladışarıdaki insanımızın sağlığını olumsuz etkileyecek her hangi bir risk ortamı yaratılmayacaktır. Böyle sıkıntılı ve hassas olduğumuz bir dönemde yalan yanlış söylemde bulunmak veya haber yapmak ne yazıkki boşyere panik yaratmaktan ve insanlarımızı daha fazla sıkıntıya sokmaktan başka bir işe yaramamaktadır. Lütfen bu kadar düşüncesiz ve acımasız davranmayalım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER