Northernland’dan ikinci dev proje

Rüyalardaki yaşam saklı kentte

Northernland’dan ikinci dev proje

 - Northernland, Mağusa’nın dokusunu değiştiren Alasya Park Projesi’nden sonra Saklı Kent Projesi ile de yine bir ilke imza attı. 100 bin metre kare alan üzerine inşa edilecek 96 villa ve 96 apartman dairesi ile yeşillikler arasında rüya gibi bir şehir yaratılıyor.

 

 

 

Northernland Alasya Park Projesi’nden sonra yine bir ilki gerçekleştiriyor. Mağusa şehir merkezine 4 km uzaklıkta, Doğu Akdeniz yolu üzerinde dünya standarlarında bir yaşam alanı sunacak olan Saklı Kent Projesi ile şirket, Mağusa’nın dokusunu değiştirecek bir adım attı. Rüyalardaki gibi bir yaşam sitesi için 100 bin metre kare alan üzerine inşa edilmesi planlanan, 96 villa ve 96 apartman dairesinden oluşan site ile adada daha önce gerçekleşmemiş bir proje hayata geçiriliyor. Saklıkent’te 30 bin metre karelik yeşil alan yanısıra, şelaleler, havuzlar , yürüyüş alanları, çocuk parkları, cafeler, tenis kortları da bulunuyor.

 

Kıbrıs’ta en fazla yeşil alan kullanılan proje

 

Northernland Constuction Satış Direktörü Taruz Güçlüer, Saklı Kent’in Alasya Park gibi KKTC’nin ve Mağusa’nın yapısını değiştireceğini söyleyerek, çağdaş yaşamı dünya standartlarında ülkemize taşıyacak bir projeyi gerçekleştirdiklerini kaydetti. 100 bin metre kare alan üzerine inşa edilecek bu projenin toplam 96 villa ve 96 apartman dairesinden oluştuğunu ifade eden Güçlüer,  Kuzey Kıbrıs’ta daha önce böyle büyük alan kullanılmadığının da altını çizdi. Proje için 30 bin metre kare yeşil alan, inşaat alanı için ise yüzde 12’lik bir alan kullanıldığını söyledi.

 

Sosyal yaşam merkezi

 

Çağdaş yaşamın gereği olan birçok hizmeti Saklı Kent’te sunacaklarını anlatan Güçlüer, Merkezi jeneratör sisteminden, güvenlikli girişe kadar birçok hizmetle de müşterilerinin rahatlıkları için herşeyi düşündüklerini ifade etti. Güçlüer, insanların sosyal yaşamlarını geçirebilecekleri bir yaşam alanı olarak tasarladıkları Saklı Kent’te, ortak havuzlar , yürüyüş alanları, çocuk parkları, cafeler, tenis kortlarının da olacağını anlattı. Müşterilerine kaliteli bir yaşam alanı sunacaklarını ifade etti.

 

 

Her zevke ve bütçeye uygun

 

Her zevke ve bütçeye uygun iki yatak odalı veya üç yatak odalı villalar ve dairelerle tasarladıkları Saklı Kent’in altyapı çalışmalarına başladıklarını söyleyen Güçlüer, 36 ay içerisinde bu projeyi tamamen bitireceklerini kaydetti. Villaların 90 binden başlayan fiyatlarla, apartman dairelerinin ise 35 binden başlayan fiyatlarla satışa sunulduğunu belirten Güçlüer, bazı villaların ortak havuzlu, bazılarının da havuzlu olarak tasarlandığını anlattı.

 

“Dünya ile yarışıyoruz”

 

Güçlüer, bu güne kadar 600’den fazla aileyi ev sahibi yapan Northernland’ın, dünyanın inşaatta geldiği noktayı takip ettiğini söyledi.  “Kendimize rakip olarak dünyayı alıyoruz. Saklı Kent Projemiz de bu fikirlerle şekillendi. Hem binaların mimarisi hem de bu yeşil ve ortak alanların tasarımı bunun göstergesidir” dedi. Bunun yanında bu konsepte de başka bir sitenin olmadığını sözlerine ekledi.  

 

Northernland sürekli büyüyor

 

Öte yandan yakın geçmişte Alasya Park’ın açılışı ile birlikte Saklı Kent’in de başlangıcının yapıldığına işaret eden Güçlüer, açılış gecesinde kendilerini yalnız bırakmayan halkına da teşekkür etti. Bugün Northern Land’ın sürekli olarak büyüdüğüne işaret eden Güçlüer, KKTC ekonomisine de bu oranda katkıda bulunduklarını söyledi. 2009 yılında Mağusa’daki inşaat şirketleri arasında vergi birincisi geldiklerini belirten Güçlüer, Mağusa’daki tüm şirketler arasında ise Kıbrıs Türk Petrolleri’nden sonra vergi ikincisi geldiklerini hedeflerinin birincilik olduğunu kaydetti.

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2011, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER