İngiltere’de yaşamakta olan Kıbrıslı Türklerle “Takas” yapabiliriz!

Yeni proje boğazda

İngiltere’de yaşamakta olan Kıbrıslı Türklerle “Takas” yapabiliriz!

 Lefkoşa’nın en büyük inşaat şirketlerinden biri olan Aknar İnşaat Şirketi direktörü Süleyman Aknar, gazetemize yaptığı açıklamada 2001 yılından günümüze kadar yaklaşık olarak  altı yüz konut inşa ettiklerini söyledi. Küçük Kaymaklı bölgesinde bulunan merkez ofisinde ziyaret etmiş olduğumuz Aknar, Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türklerin kendilerinden ev alması durumunda istenirse Londra’daki evleriyle de takas yapılabileceğini ifade etti. İngiltere’de yaşamakta olan Kıbrıslı Türklere, Kuzey Kıbrıs’tan ev alırken onlara kolaylık sağlamak istedikleri için şirket olarak böyle bir karar aldıklarına dikkat çeken Aknar, tüm konutlarının Lefkoşa’da inşa edildiğini kaydetti. 2001 yılına kadar olan süre içerisinde devlet ihalelerine yoğunlaştıklarını kaydeden Aknar, günümüze kadar Girne Devlet Hastanesi, KKTC Devlet Labaratuarı, Diabet Hastanesi, Atatürk Spor Salonu İdari Binası, Güzelyurt Spor Salonu, Tekwando Federasyon Binası, Askeri Lojmanlar, Bayraktar Maarif Koleji gibi pek çok tesisi inşa ettiklerini söyledi. 2001 yılında yap – sat işine başladıklarını ve yaklaşık olarak altı yüz konut inşa ettiklerine dikkat çeken başarılı işadamı, tüm inşaatlarında kaliteye büyük önem verdiklerini vurguladı.

 

Yeni proje Boğaz’da

Lefkoşa Boğaz’ında yeni projerinin inşaatının sürdüğünü kaydeden Aknar, bu projenin toplam olarak 150 konuttan oluştuğunu söyledi. Yeni projelerine vailla ve apartman seçeneklerinin bulunduğunu ifade eden Aknar, 2012 yılında projenin tümünün tamamlanacağını ve sakinlerine anahtar teslimi yapılacağını belirtti. Tüm projelerini Türk Malı arsalar üzerinde inşa ettiklerine işaret eden işadamı, apartman dairelerinin fiyatlarının £45.000 (135 Metrte Kare), İkiz Villaların fiyatlarının £85.000 (160 Metre Kare) ve Müstakil Villaların fiyatlarının ise £100.000 olduğunu kaydetti. Şu andaki satışların insanların alım gücünün düşmesiyle birlikte durgunluk içerisine girdiğine dikkat çeken Aknar, Kıbrıs’ta ev almaların doyuma ulaştığını ifade etti.

 

İç piyasaya ağırlık veriyoruz

Lefkoşa’da yapmakta oldukları konutların Türk Malı araziler içerisinde inşaa edildiğini ve tüm konutlarını projelendirirken Kıbrıs’ta yaşayanlara göre tasarladıklarına dikkat çeken Aknar, Kıbrıs ve Londra’da yaşamakta olan Kıbrıslı Türkleri konut sahibi yapmak için onların alım gücünü de düşündüklerini ve şirket olarak gerekli ödeme kolaylıkları sağladıklarını da dikkat çekti.

 

“Londralılarla konut takası yaparız”

Kıbrıs’ta yaşamakta olan Kıbrıslı Türkleri nasıl daha kolay konut sahibi yaparız, onlara ne gibi kolaylıklar sağlayabiliriz gibi düşünceler üzerine bir takım alternatifler yaratmaya çalıştıklarına vurgu yapan Aknar, bu düşünceyle hareket ederek Londra’da yaşamakta olan Kıbrıslı Türklere de bir takım kolaylıklar sağlamayı hedeflediklerini söyledi. İngiltere’de yaşamakta olan Kıbrıslı Türklere konut satışlarında kolaylık sağlamak için takas yoluna giriştiklerini belirten Aknar, İngiltere’nin herhangi bir bölgesindeki Kıbrıslı Türklere ait konutlarla kendi inşa ettikler konutlarını takas yapabileceklerinin altını çizdi.

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2011, 19:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER