“Herkesin kazanacağı bir ortam sunuyorum”

“Türkiye’nin; Kuzey Kıbrıs’a duyduğu güven bizim için en büyük teminattır”

“Herkesin kazanacağı bir ortam sunuyorum”

***Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’a yaptığı yatırımla dikkatleri üzerine çeken, 35 bin sterline sattığı evlerle bazı spekülasyonlara neden olan Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut basın toplantısı düzenledi. Bulut, “Haksız rekabet yapmıyorum, herkesin kazanacağı bir ortam sunuyorum” dedi.

 

Ülkemizde yaptığı yatırımla, adından sıkça söz edilen Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut, Lefkoşa Merit Otel’de bir basın toplantısı düzenledi. Basının büyük ilgi gösterdiği toplantıya, Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut’un yanı sıra Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erman Çitim, Yatırım Danışmanı Fırat Ortaç ve Basın Danışmanı Ayşe Dilek Orhan da katıldı. Basın toplantısını daha önce yapmayı planladıklarını, ancak, bir kez daha saygı ve rahmetle andıkları Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş’ın vefatı nedeniyle toplantıyı ertelediklerini belirten Temel Bulut, Bulut İnşaat hakkında merak edilenleri, yanlış ve eksik bilinenleri tüm samimiyetiyle açıklamak ve soruları cevaplamak üzere basın ile buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Temel Bulut, uzun yıllardır,  Türkiye’de pek çok işte beraber yürüdüğü ve KKTC’de de yapacağı yatırımlarda ortak olarak birlikte yürüyecekleri Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erman Çitim’i ve Yatırım Danışmanı Fırat Ortaç’ı basına tanıttıktan sonra başladığı konuşmasında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Türkiye’de binlerce insanı ev sahibi yaptım”

Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut, 1987 yılından itibaren geliştirdikleri projelerle, inşaat sektöründe adım adım büyüdüklerini, binlerce insanı ev sahibi yaptıklarını belirterek,  2006 yılından itibaren müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda, farklı niteliklerde Evviva konseptli yaşam projelerini hayata geçirdiklerini söyledi. 2009 yılında, Türkiye’de artan nüfusun, büyüyen şehirlerin, toplu konutu en önemli ihtiyaçlardan biri haline getirmesi üzerine,  toplu konut alanında hizmet veren bir firma olarak kurumsallaştıklarını ifade eden Bulut, uzun zamandır, Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapmayı düşündüklerini belirtti.

“Kuzey Kıbrıs, doğru yerdi, doğru zaman ise şimdiydi”

Doğru yerde, doğru zamanda, doğru işler yapmanın insanlara hep kazandırdığını belirten Bulut, son üç yılda, yaptığı 10.000’i aşan konut ile Türkiye’de, toplu konutta hacim olarak en fazla işi yapan Bulut İnşaat için Kuzey Kıbrıs’ın, yatırım iklimi olarak doğru yer olduğunu, kendileri için doğru zamanın “şimdi” olduğunu belirterek, “Doğru işler yapacağımızdan da kimsenin kuşku duymamasını dilerim” dedi.

“Türkiye’nin; Kuzey Kıbrıs’a duyduğu güven bizim için en büyük teminattır”

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayip Erdoğan’ın, KKTC’nin  geleceğine duyduğu güven ve bu güven ile burada yapılacak olan yatırımları gönülden teşvik etmesinin, kendileri için en büyük teminat olduğunu belirten Temel Bulut, bu teşvikin, güven ve yüreklendirme anlamında olduğunun altını çizerek, Kuzey Kıbrıs’a gelirken, tek kuruş teşvik, tek kuruş kredi almadıklarını, kullandıkları paranın Türkiye’de vergilendirilmiş kendi öz sermayeleri olduğunu vurguladı.

“Bizim için Özyalçın İnşaat KKTC Yatırım Kapısı’nın anahtarıdır”

Temel Bulut, Oğuz Özyalçın’ın, sağlık sorunları nedeniyle Lavınıum’u devretme arzusunda olmasının kendileri için KKTC’ye yapacakları yatırımın anahtarı olduğunu ifade etti.  Devraldıkları projede, inşaatı tamamlanmış, anahtar teslimi aşamasına gelmiş 280 ev olduğunu ve projeyi Evviva Lavınıum olarak yeniden yapılandırdıklarını belirten Temel Bulut, “3+1 140 metrekare daireleriyle ferah ve konforlu ev sevenlerin tercihi olacak özellikteki projede, toplam 111 adet bina olacak. Her biri 4 kattan oluşan binalarda 8 daire yer alıyor. Ortak yaşam alanlarının geniş olduğu projede, ilkokul için ayrılan özel bölge 4 adet yüzme havuzu, mağazalar, dükkânlar bulunuyor. 31 Aralık 2013’te tamamlanacak olan projemizin, toplam yatırım bedelini, yaklaşık 30 Milyon Sterlin olarak ön görüyoruz” dedi.

“Basiretli bir yatırımcı para kaybetmek için hiç bir işe girmez”

Temel Bulut, inşaatı tamamlanmış evleri 35.000 Sterlin peşin ödeme ile satışa çıkardıklarını ve evlerin tamamına yakınının satıldığını söyledi. Bu evlerin maliyetinin 39.000 Sterlin olduğu ve kendisinin zararına satış yaptığının konuşulduğunu ifade eden Bulut,  basiretli bir tüccarın, bir yatırımcının bir işe asla para kaybetmek için girmeyeceğini, reklam harcamalarının da maliyet kalemi olarak eklediğinde dahi bu satışlardan para kazandığını belirtti ve bunun olabildiğini gören diğer müteahhitler için bu ortamın bir motivasyon kaynağı olacağını düşündüğünü söyledi.

“Haksız rekabet yapmıyorum, herkesin kazanacağı bir ortam sunuyorum”

Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Temel Bulut, 35.000 Sterlin’e ev satarak, haksız rekabet yapmadığını belirtirken, “Orta gelirlinin de ev sahibi olmasına olanak sağlıyorum. 2012’de keskin, yıkıcı bir ekonomik krizin yaşanacağı beklentilerinin yüksek olduğu bir dönemde, herkesin kazanacağı bir ortam sunuyorum. Bu noktada, aynı insana en fazla iki ev satmamızın, yatırım amaçlı olarak, bizden 10, 20 adet ev talep edenlere ev satmamamızın, gerçekten o eve ihtiyacı olan insanları gözetmemizin ve mümkün olan her konuda buranın imkanlarını kullanacak olmamızın önemli örnekler olduğunu düşünüyorum” dedi.

“İmkanları sonuna kadar kullanacağız”

Herkesin kazanacağı bir ortam sunduğunu ifade ederken, bir hayali konuşmadığını vurgulayan Temel Bulut, “Sizlerin de tanıklık ettiği gibi, Genel Müdürlük Binamızın ve Eviva Lavınıum II. Etabı’nın inşaatı için bir ihale süreci başlattık. Teklifler gelmeye başladı. Bundan sonrası için 2 otel, 2 konut projesi olmak üzere, 4 projemiz daha olacak.” dedi.

0 faiz 10 yıl vade!

İnşaatı devam eden ve Aralık 2013’te teslim edilecek olan evleri 15.000 Sterlin’i peşin, 166 Sterlin en düşük ödeme fiyatıyla, 10 yıl vadeli ve “Sıfır” faizli olarak satışa sunduklarını belirten Temel Bulut,  ikinci kampanyalarını ise 20.000 Sterlin’i peşin, 166 Sterlin ödeme fiyatıyla, 10 yıl vadeli ve “Sıfır” faizli olarak 25 Ocak’ta başlatacaklarını bildirdi. Sıfır faiz konusunu özellikle açıklamak istediğini ifade eden Bulut, kazançlarını, faiz geliri ile çoğaltmadıklarını, faize koydukları tek bir kuruşun dahi olmadığını belirtti.

 “Misyonumuz ihtiyacı olan herkesi ev sahibi yapmak”

Bulut İnşaat’in misyonunun sorgulandığını söyleyen Temel Bulut, bir misyonları olduğunu belirtirken, “Dünyada mekan, ahrette iman diye bir söz vardır. Bu dünyada yaşayan herkesin en doğal hakkı bir ev sahibi olmaktır. Bizim de kendi adımıza, Kuzey Kıbrıs’ta bulunmamız için belirlediğimiz misyon ihtiyacı olan herkesin ev sahibi olmasını sağlamaktır” dedi.

İki otel projesi var

Türkiye’de yaptığı bir röportajda, Kuzey Kıbrıs’ta, orta vade yatırım planları arasında muhafazakar bir otel yapmanın da olduğundan bahsettiğini söyleyen Temel Bulut, “Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde, hayatını, inançları doğrultusunda yaşamak isteyen önemli bir kitle var. Bu insanlar da tatil yapmak istiyor ama tatillerini, kendi özellerinde yaşamayı tercih ediyorlar. Kıbrıs, bir doğa harikası ve turizm ve eğitim Kuzey Kıbrıs Ekonomisi’nin lokomotif sektörleri. Bu nokta da, bu kesimi Ada’mıza getirecek otel projesi, KKTC’de turizmin çeşitlendirilmesinde bir katkı olacaktır. Otel projelerimizde hedef, Haziran 2012’de temellerin atılması, 2014’te açılışlarımızın yapılmasıdır. Otellerimizin toplamda 300 Milyon Dolara mal olacağını ön görüyoruz. Otellerin her biri toplamda 1500- 2000 yatak kapasiteli olacak ve biri 96 dönüm, diğeri 130 dönüm üzerine kurulacaktır.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2012, 23:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER