Güvenilir yatırımların anahtarı

Emlak sektörünün önde gelen acentelerinden Emlak Dünyası, yeni atılımlar yaparak gayrımenkul alıcılarına avantajlar sağlamaya devam ediyor. Acente, Nicosia Royal City konut projesinden sonra Camel Road Arsaları projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

 Güvenilir yatırımların anahtarı


Emlak Dünyası’nın üç deneyimli ortağından biri olan deneyimli emlak danışmanı Hasan Efe, 12 yıldan bu yana 
diğer tecrübeli emlak danışmanları Tigin Kişmir ve Ender Mete ile birlikte emlak sektörüne hizmet sağlıyor. 
Hasan Efe, gayrımenkul alırken dikkat edilmesi gerekenler ve son projeleriyle ilgili North Cyprus UK Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

10 bin kişiye hizmet verildi


Müşterileriyle dostluk ilişkilerine önem verdiklerini ve doğru ürünü almalarına yardımcı olduklarını anımsatan Efe, ‘Güven ve dostluk’ sloganıyla başladıkları yola ‘Güvenilir yatırımların anahtarı’ sloganını dahil ettiklerini söyledi.  Hasan Efe, bugüne kadar yaklaşık 10 bin kişiye gayrımenkul hizmeti verdiklerini de vurguladı.

Nicosia Royal City, Mayıs 2019’da teslim


Efe, konutlarda ağırlıklı olarak Lefkoşa ve Girne piyasası üzerine çalıştıklarını, arsa-arazi ile ilgili olarak da ada genelinde hizmet sağladıklarını belirtti.
Emlak Dünyası olarak Nicosia Royal City konut projesinin satış danışmanlığını üstlendiklerine işaret eden Hasan Efe, “Küçükkaymaklı’da Türk Malı arazi üzerine inşa edilen Nicosia Royal City konut projesi içerisinde metrekaresi değişiklik gösteren 2+1, 3+1 ve penthouse tipi konutlar mevcut olacak. Yeşil alanları, oyun parkları ve güvenlik hizmeti bulunan sitenin ilk etebının Mayıs 2019’da tamamlanması planlanıyor” açıklamasını yaptı. Hasan Efe, Capital Bank’ın Nicosia Royal City konut projesi için peşinat olmadan 120 ay vade imkanı sağladığını söyledi.

Camel Road Arsaları için peşinat yok


Deneyimli Emlak Danışmanı Hasan Efe, Lefkoşa bölgesinde arsa-arazi bulma konusunda sıkıntılar yaşandığını, bu çerçevede Gönyeli Yenikent’te yeni arsa parselizasyonu sağlandığını belirterek, Emlak Dünyası ile Çakıcı Emlak işbirliğindeki Camel Road Arsaları projesinin
Lefkoşa bölgesindeki arsa sıkıntısına çözüm olacağını kaydetti.
Camel Road Arsaları’nı, Nisan ayında Lefkoşa Golden Tulip Hotel’de gerçekleştirdiklerini etkinlikle tanıttıklarını anımsatan Efe, proje çerçevesinde, Gönyeli’nin gelişen iki bölgesi Yenikent ve Metehan arasında yeni bir yaşam alanı yaratılacağını söyledi. Hasan Efe, Camel Road Arsaları projesinde, yeni yapılacak olan çevre yoluna cepheli olan 52 dönümlük geniş bir alanda toplamda 49 arsa öngörüldüğünü, proje içerisinde yeşil alan da inşa edileceğini kaydetti.
Hasan Efe, ayrıca, arsaların yüzde 50 kadarının satıldığını da ifade etti.

Ödeme kolaylıklarına da değinen Efe, Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın peşinat ödemeden 180 aya kadar vade imkanı tanıdığını belirtti.


Modern ofis binası 2019’da

Hasan Efe, Emlak Dünyası olarak müşterilerine daha modern ve son teknolojiye uygun bir ortamda hizmet vermek adına ofis binasını yenilemek için kolları sıvadıklarına dikkat çekerek, Küçükkaymaklı’daki eski binanın içerisinde ofis ve konutların yer alacağı 5 katlı şekilde yeniden inşa edilip 2019’da tamamlanacağını ifade etti.


Girne’de bir daire, Lefkoşa’da iki daire fiyatına

Efe, ülkedeki emlak değerinin giderek arttığına işaret ederek, özellikle Lefkoşa bölgesinde iki üniversitenin var olmasının yap-sat piyasasında kira yönünden ciddi getiri sağladığına vurgu yaptı. Girne’de bir apartman dairesinin 75 bin Stg, Lefkoşa’da ise 45-55 bin Stg olduğunu belirten Hasan Efe, “Girne’de alınacak bir daire fiyatına, Lefkoşa’da iki daire alınır. Bu da hareketli bir alan olan Lefkoşa piyasasının ne kadar cazip olduğunu gösteriyor. Ayrıca, Lefkoşa’daki ikinci el daireler dahi kolayca satılabiliyor” dedi.
Konut satışlarından da bahseden Hasan Efe, “Lefkoşa’da 2+1 daireler kira geliri elde etmek amacıyla yatırım amaçlı satılıyor. Daire, kira getirisi ile 10 yıl gibi bir sürede 
ödenmesini sağlıyor” açıklamasını yaptı.


Çevre yolları etrafı değer kazanıyor

Hasan Efe, Şehir Planlama Dairesi’nin 2017 yılında kamuoyuyla paylaşması gereken yeni imar planını henüz açıklamamasının yap-sat piyasası için bir dezavantaj olduğunu, arsa değerlerinin oldukça yükseldiğini kaydetti.
Lefkoşa merkezdeki gayrımenkullerin iç piyasa ve İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türkler tarafından alındığına işaret eden Efe, Türkiye pazarındaki işadamlarının yatırım amaçlı olarak Lefkoşa bölgesini; Rus ve İngiliz vatandaşlarının da Girne ve Mağusa’daki gayrımenkulleri tercih ettiğine dikkat çekti.
Hasan Efe, yeni yapılan çevre yolları üzerinde yer alan Haspolat, Hamitköy, Dikmen, Yenikent, Kanlıköy gibi bölgelerin değer kazanacağına işaret ederek, tarımsal alanlar için de, Türkiye’den gelen suyun geçeceği yerler olan Mesarya bölgesi başta olmak üzere Geçitköy, Hisarköy, Yılmazköy ve Şirinevler, Türkeli ve Alayköy’ün de yatırıma uygun old
uğunu kaydetti. Karpaz bölgesinin de imara açılması halinde bu bölgenin de yatırım anlamında yıldızının parlayacağına dikkat çeken Efe, yapılacak butik otellerle bu bölgenin de daha da değerleneceğini söyledi. Hasan Efe, Güzelyurt-Lefke çevreyolunun yapılması, Lefke’de bir üniversitenin bulunması ve Güzelyurt’ta da yeni üniversitelerin yapılması nedeniyle bu bölgenin kira getirisi açısından yatırıma uygun olduğunu belirtti.


Düzensiz yapılaşmaya rağmen Girne’ye talep var

Girne’de çok katlı yapılaşmanın şehirde bir düzensizlik yaratmasına rağmen bu bölgeye her daim rağbet olduğuna işaret eden Efe, “Mağusa’da Fasıl 96 denilen serbest kat imarı mevcut. Mağusa’nın dahi Girne kadar çirkin bir yapılaşması yoktur. Herşeyin serbest olduğu bir şehirde bile Girne’deki kadar düzensizlik yaşanmadı” dedi. Hasan Efe, Mağusa’da Doktorlar Sitesi olarak bilinen bölgenin giderek değer kazandığını belirterek, Noyanlar ve Döveç gibi önemli inşaat şirketlerinin yatırımlarının bu bölgeleri hareketlendirerek yatırıma uygun hale getirdiğine vurgu yaptı.


“Mağdur olmamak için kayıtlı emlakçı tercih edilmeli”

Deneyimli Emlak Danışmanı Hasan Efe, e
mlak sektöründeki kayıtdışılığın sektöre darbe vurduğuna da işaret etti ve şunları söyledi: “Emlakçılar Birliği Yasası’nın yetersiz olması nedeniyle kayıtdışı emlakçılık yapanların işyerlerini kapattırma ya da tutuklama hakkına sahip olamıyoruz. O yüzden herkes emlakçı olabiliyor ve bu şekilde dolandırıcılık yapılabiliyor. Emlakçılar birliğinin 90 üyesi varsa, piyasa içerisinde de 100’e yakın kayıtdışı emlakçı vardır. Dışarda kalan emlakçıların tümünün dolandırıcı olduğunu söyleyemem ama onların da artık birliğe üye olması gerekiyor. Emlak sektöründe yaşanan dolandırıcılığın önüne geçilebilmesi için yasanın tadil edilmesi gerekiyor. Devletin bu konuda adım atmasını bekliyoruz. Bizler, gayrımenkul alacak olanlara Emlakçılar Birliği’ne üye emlakçılarla çalışmasını öneriyoruz. Örneğin biz, Emlak Dünyası olarak vergimizi ödediğimiz gibi sigortaya da sahibiz. Bizimle çalışan bir müşteri, mağduriyet yaşaması halinde 200 bin TL’ye kadar para iadesi alabiliyor.”
Emlak Dünyası danışmanlarına Facebook ve Instagram hesabı ile 
info@kibrisemlakdunyasi.comadresinden ulaşılabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 20:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER