Erbatu Emlak’tan yeni proje

Aysergi Tower’la hayalleriniz gerçeğe dönüşüyor

Erbatu Emlak’tan yeni proje

* Erbatu Emlak, yeşil ve mavinin buluştuğu noktada, doğa ile iç içe yeni projesi Aysergi Tower’i hayata geçirdi. Otuz dokuz bin Sterlin’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan evlerin otuz ayda tamamlanması planlanıyor.

 

 

Erbatu Emlak İnşaat orman ve deniz manzarasını bir arada barındıran doğal zenginliklerin buluştuğu Aysergi Tower projesini yeni ev sahibi olmak isteyenler için hayata geçiriyor. Yeniboğaziçi’nde projesi tamamlanan ve başlamak üzere olan Aysergi Tower daireleri çok uygun fiyatlarla satışa sunulacak.  Erbatu Emlak İnşaat Direktörü Ramazan Karataş ve Genel Koordinatör Mehmet Yerli Aysergi Tower projesini hakkında bilgi verdi. Arazisini 1992 yılında aldıkları Aysergi Tower projesini anlatırken kendisinin de her zaman orada bir ev sahibi olmayı hayal ettiğini söyleyen Karataş, ormanın ve denizin hemen arazinin yanıbaşında olduğunu da vurguladı. Karataş, Yeniboğaziçi (Aysergi)’nin KKTC’nin en güzel, doğal zenginlikleri en zengin ve turistik bölgesi olduğunu söyledi. İnsanoğlu’nun sürekli güzeli aradığını belirten Karataş, en çok çam ormanlarının bulunduğu bölge olan Bedis bölgesinin burada olması ve hava sirkülasyonunun da burada ayrı bir hava yarattığını belirterek bölgenin yazları serin, kışları da rüzgarlı olduğunu vurguladı.

 

“Buradan daire almamak çok büyük bir kayıp olur”    

Yatırım yapmak isteyen vatandaşlara yatırım için önemli bir imkan sunduklarını söyleyen Şirket Direktörü Ramazan Karataş, proje aşamasında olan Aysergi Tower’dan şu ana değin on beş tane daireyi sattıklarını dile getirdi. “Buradan daire almamak çok büyük bir kayıp olur” diyen Karataş, üç artı bir  dairelerin fiyatlarının otuz dokuz  bin Sterlin’den başladığına dikkat çekerek, yabancı yatırımcıların sektörün içerisine girmesiyle birlikte rekabet faktörünün doğduğunu ve fiyatların aşağıya çekildiğini söyledi. Projenin otuz ayda tamamlanacağını da vurgulayan Karataş, projenin teslim tarihinin 2015’in Haziran ayı olarak hedeflendiğini de belirtti. Erbatu olarak kendilerinin felsefesinin adım adım ilerlemek ve projeleri tamamlayıp, satarak yeni projelere başlamak olduğunun altını çizen Ramazan Karataş, büyük projelerin büyük talep gerektiren projeler olduğunu, ülkemiz şartlarının küçük projeleri kaldırdığını söyledi.

 

Halk yabancı yatırımcıya yeşil ışık yaktı

Kuzey Kıbrıs’ta son zamanlarda tartışma konusu olan yabancı yatırımcıların ülkeye gelmesi konusunda da açıklamalarda bulunan Ramazan Karataş, ülkemizde yıllardır yabancı yatırımcıların gelmesi için çağrıda bulunduklarını, izolasyonlardan  bunaldığımızı söylediğimizi, şimdi de gelen yabancı yatırımcıları istemediğimizi, tepki koyduğumuzu söyledi. Bizim kendi insanımızı, mütheatimizi korumak şartıyla, yabancı yatırımcıların ülkemize getirilmesine karşı olmadığını söyleyen Erbatu Emlak İnşaat Direktörü Ramazan Karataş, yabancı yatırımcıların ülkeye gelmesiyle dışa açılım yapılabileceğini de belirtti. İngiltere örneğini veren Karataş, İngiltere’nin dünyanın her yanına gayrimenkul sattığını da vurguladı.

 

Önlem şart
Bir devlet politikası oluşturularak yerli yatırımcının korumasını sağlaması gerektiğini savunan Karataş, aksi halde yerli yatırımcının bu büyük firmalarla rekabet edemeyeceğini, o gücü olmadığını vurguladı.  Yurt dışından gelen firmaların ürünleri, yapı malzemelerini yurt dışından getirmelerinin de yasaklanması gerektiğini belirten Karataş, firmaların ürünleri ve yapı malzemelerini buradan almaya yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.  Karataş son olarak yurt dışına kapıların kapatılmaması gerektiğini, ancak yetkililerin acilen önlem alarak yerli firmaları koruması yönünde bir politika üretmesi ve kontrollü olması gerektiğini belirtti.

 

“Önce yerli yatırımcımız”

Erbatu Emlak İnşaat Genel Koordinatörü Avukat Mehmet Yerli de yurt dışından yatırımcıların ülkemize gelmesinin hem yararlı, hem de zararlı yanları olduğunu belirtti.

Ülkemizde yapı sektöründe bir diğer önemli sıkıntının yabancıların gayrimenkul alması yönünde yaşanan sıkıntılar olduğunu söyleyen Yerli, İngilizlere, Ruslara izin verildiğini söyleyen Yerli, İranlılara gayrimenkul alma izni verilmediğini vurguladı. Bakanlar Kurulu’nun onay verdiğini, ancak güvenlik soruşturmasında, İranlıların Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na takıldıklarını belirten Yerli, ülkemize akacak olan sıcak paranın böylece önüne geçtiğimizi ifade etti.

 

“Güven çok önemli”

Vatandaşa da uyarıda bulunan Yerli, “Kimse mağdur olmasın diye, iyi araştırma yapılmalı, malın üzerinde ipotek var mı? Muhakkak bir yerli hukukçuya danışmalılar” diye konuştu. Kendilerinin şirket olarak Erbatu müşterilerine hukuk danışmanlığı yaptıklarını da söyledi. Hem kendi, hem de karşı tarafın güvenliğini sağlamak adına bu danışmanlık hizmetlerini yaptıklarını söyleyen Yerli, güvenin çok önemli olduğunu vurgularken, “Birbirimize biz sahip çıkacağız. Kimse bize sahip çıkmaz” dedi. Kuzey Kıbrıs’ta 400’e yakın müteahhidin olduğunu, bu insanların yanında çalışan binlerce de çalışanı olduğunu vurgulayan Yerli, bu insanlara devlet güvencesi sağlandıktan sonra, yabancı yatırımcının bu ülkeye gelmesine tepkileri olmayacağını da söyledi. Yerli son olarak da önce kendi insanımıza, sonra yabancı yatırımcıya sahip çıkılması gerektiğini vurguladı ve her şeyin adil ve eşit olması için yasal düzenlemelerin yapılması gerektiğini kaydetti.

 

   

   

 

   

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2012, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER