BAKAN TAÇOY, KREDİ KARTLARI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

BAKAN TAÇOY, KREDİ KARTLARI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, kredi kartı harcamalarının 1 ay faizsiz ötelenmesi hakkında sosyal medya  hesabından açıklama yaptı.

İşte Hasan Taçoy'un yapmış olduğu paylaşım

KREDİ KARTI HARCAMALARININ 1 AY FAİZSİZ ÖTELENMESİ HAKKINDA; 

26 Nisan 2020 tarihine kadar kredi kartıyla yapılacak akaryakıt, gıda ve sağlık harcamalarının ödenmemesi durumunda borcunuz faizsiz olarak 1 ay ötelenecektir. 

• Buna ek olarak ülkemizdeki bankalardan alınan tüm kredi kartlarının limitleri gelir belgesi aranmaksızın %25 artırılacaktır. 

• Ayrıca yine kredi kartları için uygulanan %20 asgari ödeme tutarı, önümüzdeki 3 ay boyunca %1'e indirilmiştir. 

Aldığımız kararlar; Bankalar birliği ve Merkez bankası ile alınmıştır. Bakanlar Kurulu'na Anayasanın verdiği yetkiyle yasa gücünde kararname olarak yürürlüğüğe girmiştir.

Özellikle esnafın ve iş yaşantısının sorunlarıyla ilgili yürüttüğümüz çalışmaları tamamlamak üzereyiz. Ayrıca bilmenizi isterim ki; çekleri ödeyememe konusunda yaşanılan hassasiyetin en az sizin kadar farkındayız. 

Çalışmalarımızın sonucunda; önümüzdeki günlerde esnafla, iş yaşantısıyla ilgili ve çeklerle ilgili "Bir nefes aldıracak" adımlar atacağız.

Özellikle bugünlerde çok yoğun kullanılan sosyal medyadaki fikirlere çok önem verdiğimizi, fırsatım oldukça takip ettiğimi ve ekibimin de takipte olduğunu bilmenizi isterim. 

Bazı tedbirlerin açıklanmaması, önümüzde zaman olduğu ve bu zamanı sağlıklı kullanmak istediğimiz içindir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER