Londra’da görev süresi dolan öğretmenlere plaket verildi

Londra’da görev süresi dolan öğretmenlere plaket verildi

Londra’nın Wood Green bölgesinde Türk Dili ve Kültürü eğitimi veren Ali Rıza Değirmencioğlu Türk Okulu yöneticileri bu yıl yurtdışı görevlerini tamamlayarak yurtiçi görevine dönecek olan öğretmenleri plaket ile ödüllendirdi. Hafta sonu Edmonton’da, Tam Sofra Restaurant’ta da düzenlenen kahvaltı programında Ali Rıza Değirmencioğlu Türk Okulu Başkanı Sevtap Kemal, okulun kurucularından eğitimci Erkan Pastırmacıoğlu, aralarında Av. Behiye Karaman, Rabi Kılıç, Naciye Hüseyin’in yer aldığı Yönetim Kurulu üyeleri, öğretmenler ve öğrenci velileri yer aldı. Kahvaltı ile başlayan etkinlikte açılış konuşmasını okul başkanı Sevtap Kemal gerçekleştirdi. Öğretmenlere hitaben konuşmasında Kemal, bir eğitim yılını birlikte geçirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ali Rıza Değirmencioğlu Türk Okulu’nda görev yapan öğretmenler ve okul yöneticileri birarada.

Görev yapmakta olan öğretmenlerin görev sürelerinin dolması nedeniyle Kuzey Kıbrıs’a ve Türkiye’ye dönecek olmaları nedeniyle bir burukluk yaşandığını belirten Kemal, “Öğretmenlerimiz her biri alanında uzman, şahsiyet timsali, tecrübeli, öğrencilerimize, okulumuza çok önemli değerler katmış, güzel insanlardı. Bilgi ve birimleriyle hizmet ettiler kurumlarına. Ve artık ‘nöbeti başka arkadaşlara devretme zamanı geldi’ dediler; aramızda olmayacaklar önümüzdeki yıl. Bu öğretmenlerimizi unutmak mümkün mü? Evet, biz istemezdik gitmenizi, kim ister ki? Ancak gidiyorsunuz; sizlere her şey için, okulumuza, öğrencilerimize kattıklarınız için, en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah gittiğiniz okullarda, mutlu ve huzurlu olursunuz” dedi.

Erkan Pastırmacıoğlu’da, “Eğitim sisteminin temel taşını oluşturan öğretmenlik, dünyanın her ülkesinde onurlu ve itibarlı meslekler arasında yer almaktadır. Öğretmenlik, yeni nesillere adanmış bir hayatı da ifade etmektedir. Bunu güzl bir şekilde yaptığınız için sizleri kutlarım. Muhakkak ki ülkerinize dönüyorsunuz. Gurbet ellerde çocuklarımıza vermiş olduğunuz bu hizmet çok önemlidir. Sizleri vermiş olduğunuz emekleriniz için bir kez daha kutlarım. Yeni yaşantınızda, yeni görevinizde başarılar dilerim” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra Pastırmacıoğlu ve Kemal tarafından, görev süresi dolan öğretmenlerden Sevil Demirtaş, Sevinç Kara, Çiler Balcıoğlu ve Ömer Balcıoğlu’na beraberinde emekli olan öğretmen İlkay Mustafa’ya hizmet şeref belgeleri takdim edildi.

Etkinlikte öğretmenlerden İbrahim Mani, Burhan Alıç, M. Feyyaz Çetin, Vicdan Bulmuş, Arzu Shevket ve Zeki Erdoğan’da hazır bulundu.

Edmonton’da, Tam Sofra Restaurant’ta gerçekleştirilen kahvaltı programı ardından öğretmenlere plaket takdim edildi.

Yurtdışı görev süreleri dolan öğretmenler (solda), plaket ile ödüllendirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER