LONDRA'DA 23 NİSAN COŞKUSU YAŞANACAK

"RAFADAN TAYFA" GÖSTERİ SUNACAK

LONDRA'DA 23 NİSAN COŞKUSU YAŞANACAK

"RAFADAN TAYFA" GÖSTERİ SUNACAK...Tüm halkın davet edildiği kutlama töreninde, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) katkılarıyla Türkiye’den gelecek “ TRT Rafadan Tayfa” ekibi de özel bir gösteri sunacak.

Binlerce Kıbrıslı Türk'ün yaşadığı İngiltere'nin başkenti Londra'da, her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan coşkusu yaşanacak.

TC Londra Eğitim Müşavirliği ve KKTC Londra Eğitim ve Kültür Ataşeliği, Türk dernek okullarının katılımıyla, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın, 22 Nisan Pazartesi günü, 25 Red Lion Square, Holborn, WC1R 4RL adresinde düzenlenecek törenle kutlanacağını açıkladı.

Tüm halkın davet edildiği kutlama töreninde, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) katkılarıyla Türkiye’den gelecek “ TRT Rafadan Tayfa” ekibi de özel bir gösteri sunacak.

19 Mayıs törenleri için hazırlıklar sürüyor

Bu arada TC Londra Eğitim Müşavirliği ve KKTC Londra Eğitim ve Kültür Ataşeliği, bu yıl 100.’sünün kutlanacağı 19 Mayıs Atatürk Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinin hazırlıklarının da sürdüğünü bildirdi.

Açıklamaya göre, 19 Mayıs Pazar günü, White Hart Ln. Spor Kompleksleri'nde yapılması düşünülen kutlama törenine, İngiltere’de eğitim veren Türk dernek okullarının yanı sıra gençlik kuruluşlarının da katılımı bekleniyor.

Kutlama törenlerine katkı sağlamak isteyen gençlik kuruluşlarının TC Eğitim Müşavirliği ve KKTC Eğitim Ataşeliği ile iletişime geçmesi istendi.

Zorlu Cezaroğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER