Lapta’da kültür kampanyası

Sanat’a artık daha yakın

Lapta’da kültür kampanyası

 - Sanat Müzik ve Bale Merkezi ve Lapta Belediyesi Ocak ayına kadar çocuklar ve gençler için müzik ve dans kampanyası başlattı.

 

 

Kıbrıs Sanat ve Lapta Belediyesi, Eylül ayı içerisinde çocuklar ve gençler için müzik ve dans kampanyası başlattı. Klasik bale, modern dans, latin dansları, piyano, keman, gitar, flüt dersleri Ocak ayına kadar ayda 100 TL’ye veriliyor. Kıbrıs Sanat Müzik ve Bale Merkezi Kuzey Kıbrıs’ta kültür ve sanat yaşamında önemli bir yere sahip. 2005 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren merkez 20 kişiye yakın öğretmen ve idari kadrosu ile ülkenin en büyük özel sanat kurumu haline geldi. Kıbrıs Sanat, uluslararası düzeyde öğrenciler yetiştirerek yurt içi ve yurt dışında birçok festival ve konserlere katılıyor.

 

Sanat’a artık daha yakın

Kıbrıs Sanat Merkezi Müzik Bölümü’nde piyano, keman, klasik gitar, bateri, flüt, trompet, korno, tuba, şan, çocuk korosu, gençlik korosu, ön müzik, solfej, armoni, konservatuar ve müzik eğitimi fakülteleri sınavlarına hazırlık eğitimi veriliyor. Bunun yanında Bale ve Dans Bölümü’nde ise, Klasik bale, modern dans, jazz dance ve latin dansları eğitimi verilirken, deneyimli eğitmenler tarafından da jimlastik, aero streching ve yoga dersleri veriliyor. Kıbrıs Sanat her geçen gün yeni bir adım atarak çocuk ve sanat arasındaki bağı güçlendirmeye devam ederken, Girne, Lefkoşa ve Lapta olmak üzere 3 ayrı kentte eğitim veriyor.
Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2011, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER