‘GCSE Saz dersleri başlasın’

Sevtap Kemal "Gerek akademik başarılar gerekse velilerimizin ve öğrencilerimizin takdirleri bizim için çok önemli"

‘GCSE Saz dersleri başlasın’
Kuzey Londra'da eğitim ve öğretim veren Ali Rıza Değirmencioğlu Türk Okulu, Cumartesi günü öğrencilere verdiği kültür sanat alanındaki kurslarla da büyük ilgi görüyor.

Cumartesi günleri üç ayrı guruba saz dersleri veren saz öğretmeni Zeki Erdoğan, Türk okullarında GCSE Saz derslerinin başlatılması için gerekli girişmilerde bulunulması gerektiğini söyledi.

 

Şu anda resmi bir öğretmen sıfatıyla Our Academy, Enfield Grammar School ve Oasis Academy Enfield'de GCSE Saz dersleri verdiğini ifade eden Erdoğan, "Kültürümüzün en önemli unsurlarından sazı bilimsel anlamda gitarın veya diğer müzik aletlerin yanında görmek çok güzel bir duygu. Türk okullarında nasıl GCSE Türkçe veya A Level yapılıp kabul görüyorsa, aynı şekilde Saz içinde GCSE yapılması gerektiği kansındayım. Ekip olarak, el ele verip yeni şeyler başarmanın, başarıya ulaşmanın zamanı çoktan geldi diye düşünüyorum" dedi.

 

20 yıllıdır bu mesleğin içinde olduğunu ve birbirinden farklı bir çok öğrenci ile karşılaştığını ifade eden Erdoğan, "Müziğin öğrenciler üzerinden korkunç bir gelişim sağladığını gördüm, hem psikoloji hem de kişinin kendine özgüveni açısından. Bunun daha da önemsenmesi gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.

 

Okul Başkanı Sevtap Kemal da, "Gerek akademik başarılar gerekse velilerimizin ve öğrencilerimizin takdirleri bizim için çok önemli. Bu başarıyı herşeyi en iyi şekilde planlamamıza ve sürekli kendimizi aşma gayretimize borçluyuz" dedi. 

 

Ali Rıza Değirmencioğlu Türk Okulu olarak sanatsal ve kültürel etkinliklerin ne  kadar önemli olduğunun farkında olduklarını kaydeden Kemal, "Sanatsal ve kültürel alandaki çalışmalarımızı, öğrencilerimizin ve velilerimizin istekleri, arzuları ve gereksinimleri doğrultusunda yürütüyoruz" şekilinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2012, 00:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER