ATAİ VE CEZAROĞLU “CEP MAĞUSA” KİTAPÇIĞINI BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’E TAKDİM ETTİ

Arter: “Çok uzun yıllardır tanıdığı Zorlu Cezaroğlu ve Serdar Atai’nin yaşadıkları kente sevgileri ve ilgileri ile dikkat çektiğini ifade ederek, Mağusa’nın bütün tarihi yerlerini içeren eserin belediye olarak kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti.”

     ATAİ VE CEZAROĞLU “CEP MAĞUSA” KİTAPÇIĞINI BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’E TAKDİM ETTİ

Serdar Atai ile Zorlu Cezaroğlu, Gazimağusa’nın tarihi mirasıyla ilgili rehber niteliğindeki Cep Mağusa isimli kitapçığını Belediye Başkanı İsmail Arter’e takdim etti. Serdar Atai ve Zorlu Cezaroğlu’nun birlikte hazırladığı Cep Mağusa, tarihi yerleriyle ilgili hem görsel hem anlatım zenginliği ile dikkat çekiyor.

 

ARTER

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter yaptığı konuşmada, çok uzun yıllardır tanıdığı Zorlu Cezaroğlu ve Serdar Atai’nin yaşadıkları kente sevgileri ve ilgileri ile dikkat çektiğini ifade ederek, Mağusa’nın bütün tarihi yerlerini içeren eserin belediye olarak kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti. İkilinin özenerek hazırladığı kitapçığın hem büyük bir eksikliği gidereceğini hem de kendilerinin de faydalanacağı bir eser olduğunu belirten Başkan Arter, “Serdar Atai ve Zorlu Cezaroğlu’na emeklerinden dolayı ne kadar teşekkür etsek az kalır.” dedi.

 

ATAİ

Serdar Atai konuşmasında, Mağusa’nın ülke genelinde en fazla kültürel miras barındıran yerleşim birimi olduğunu ifade ederek, turizm anlamında dezavantajlı durumdan avantajlı duruma geçemeyen Mağusa’yı çok daha iyi anlatmaya ve tanıtmaya ihtiyaç olduğunu, bu tür kitapların yurt dışında da yaygın olarak ziyaretçilere ve gezginlere kentleri tanıtmada etkin bir enstrüman olarak kullanıldığını söyledi. Rahat okunan, kolay taşınabilir, fotoğraf ve anlatım içeriği zengin kitapların tercih edildiğini, Mağusa’nın bunu hak ettiğini düşünerek bayağı bir emek harcayarak kitapçığı hazırladıklarını belirten Atai, cumhurbaşkanı ile başladıkları ziyaretlere Belediye Başkanı İsmail Arter ile devam ettiklerini söyledi. Kitapçığın varlığından yetkilileri haberdar etmek ve kendi misafirlerine Mağusa’yı daha iyi tanıtacakları bir araç sağlayarak yardımcı olmak arzusunda olduklarını ifade eden Atai, Belediye Başkanı İsmail Arter’e kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 08:50

Zorlu Cezaroğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER