banner29
16 Ekim 2018 Salı

250 kişilik dev orchestra

Beethoven’in 9’uncu senfonisi Salamis’te sahne alıyor

02 Ağustos 2017 Çarşamba 11:08
  250 kişilik dev orchestra

KKTC’nin Almanya Fahri Konsolosu Doç. Dr. Turgay Hilmi’nin organizasyonu ve Gazimağusa Belediyesi ev sahipliğinde 250 kişilik uluslararası dev koro ve orkestranın Beethoven’in 9. Senfonisi konseri 3-4 Ağustos’ta saat 21:00’da Salamis Antik Tiyatro’da gerçekleştiriyor. Almanya, İsviçre ve Avusturya’dan yaklaşık 250 kişiden oluşacak koronun “Classic Nights” adı altında Beethoven’in 9’uncu Senfonisi konserinde,  George Gershwin’in eserleri de yer alacak. Kent ve ülke tanıtımına da büyük katkı sağlayacak dev organizasyonun bilet satışından elde edilecek gelir Özel Eğitim Merkezi ile Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne bağışlanacak.

Kamran Aziz’in Al Yemeni Mor Yemeni ile Kıbrıs’ım Türküleri de seslendirilecek

Konserde ayrıca Koro ve orkestra Turgay Hilmi’nin şefliğinde kısa süre önce hayatını kaybeden Kamran Aziz’in Al Yemeni Mor Yemeni ile Kıbrıs’ım türküleri de seslendirilecek. Konserde  koro şefleri olarak  Tarmo Vaask, Martin Lukas Mesiter, Turgay Hilmi ve Murat Üstün yer alacak.

Koronun solistliklerini ise, Eser Öktem,  Judith Graf, Christine Mittermair, Michael Nowak ve Markus Simon üstlenecek.

Konser için ulaşım imkanı sağlanıyor

Konsere ulaşım için her iki gün Salamis Hotel, Lefkoşa ve Girne’den ulaşım imkanı sağlanacak. Salamis Hotel’den 19:30’dan itibaren 20:30’a kadar otel misafirlerinin konsere taşınması için 3 sefer konulurken, 19:00’da Lefkoşa’da otobüs terminalinden, 19:00

    Yorumlar

banner30
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
banner32
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV