ABD'DE TRUMP DÖNEMİ

ABD BAŞKANLIĞINA SEÇİLEN TRUMP: "DÜNYADAKİ EN GÜÇLÜ EKONOMİYE SAHİP OLACAĞIZ. AYNI ZAMANDA DİĞER TÜM ULUSLARLA İYİ GEÇİNECEĞİZ"

     ABD'DE TRUMP DÖNEMİ

ABD'de 2016 başkanlık seçimini kazanan Cumhuriyetçi Parti’nin adayı Donald Trump, "Dünyadaki en güçlü ekonomiye sahip olacağız. Aynı zamanda diğer tüm uluslarla iyi geçineceğiz" dedi.

 

ABD'nin 45. başkanı seçilen Trump, New York'ta zafer konuşmasını yapmak için seçmenlerinin karşısına geçti.

 

Trump, kendisini sevinç çığlıklarıyla karşılayan kalabalığa, seçim sürecinde kendisine destek veren ekibine ve ailesine teşekkür ederek konuşmasına başladı.

 

Demokrat Parti’nin başkan adayı Hillary Clinton'ın kendisini telefonla arayarak tebrik ettiğini söyleyen Trump, "Hillary zaferimizi tebrik etti" dedi.

 

Rakibi Clinton'ın çok çalıştığını belirten Trump, "Bu ülkeye yaptığı hizmetler dolayısıyla kendisine minnet borcumuz var" ifadesini kullandı.

 

Konuşmasında birlik mesajı veren Trump, "ABD için bölünmüşlüğün yaralarını sarma ve bir araya gelme zamanı. Cumhuriyetçiler ve Demokratlar olarak tekrar bir araya gelmemiz gerek. Bütün Amerikalıların başkanı olacağıma söz veriyorum. Rehberliğiniz ve yardımınızla ülkemizi tekrar bir araya getirmek için size elimi uzatıyorum" diye konuştu.

 

Trump, bir kampanyadan ziyade farklı ırk ve dinden gelen, ülkesini seven, çalışkan milyonlarca kişinin oluşturduğu bir hareket yürüttüklerini dile getirerek, "Ülkemizi ve hayallerimizi yeniden inşa edeceğiz" yorumunu yaptı.

 

Ekonomi ve büyümeyle ilgili mesajlar da veren Trump, "Dünyadaki en güçlü ekonomiye sahip olacağız. Aynı zamanda diğer tüm uluslarla iyi geçineceğiz" dedi.

 

ABD halkını hayal kırıklığına uğratmayacağı sözünü veren Trump, seçim sürecinin bittiğini ancak işlerinin daha yeni başladığını ifade etti.

 

Trump, "ABD bundan sonra en iyisinden azını asla kabul etmeyecek" diye konuştu.

 

Trump, konuşmasının ardından salondakilerin tebriklerini kabul etti ve seçmenleriyle fotoğraf çektirdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER